0

Już oficjalnie sztab wyborczy Marcina Gwoździa – ząbkowiczanina i kandydata na posła – podał wczoraj wiadomość o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Ząbkowicach Śląskich. Także wczoraj pojawiła się informacja, że do Ząbkowic przyjedzie lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

  • Otwarte spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Ziemi Ząbkowickiej, na zaproszenie Marcina Gwoździa kandydującego z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP, odbędzie się w niedzielę 22 września 2019 r. pomiędzy godz. 14:00 a 15:00 na ząbkowickim Rynku.
  • Natomiast (według Expressu Miejskiego) Grzegorz Schetyna – lider Platformy Obywatelskiej ma przybyć na ząbkowicki Rynek także w niedzielę 22 września 2019 r. pomiędzy godz. 13:00 a 14:00. Spodziewać się można poparcia dla kandydatury ząbkowiczanina Pawła Onyśkowa, który o mandat poselski ubiega się z listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej. Aktualizacja 2 tej informacji poniżej ⇓

Przypomnijmy, tydzień temu Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło plan dla subregionu wałbrzyskiego, w którym mowa jest o utworzeniu w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poszerzonych terenów inwestycyjnych w naszym mieście.

Odwiedziny szefa rządu w Ząbkowicach Śląskich mogą oznaczać potwierdzenie deklaracji, którą w obecności prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego złożył podczas ubiegłotygodniowej konwencji PiS minister Michał Dworczyk – poseł z okręgu wałbrzyskiego. Od kilkunastu dni nieoficjalnie, a od konwencji w Szczawnie Zdroju deklaracja przekazywana już jako ogniwo 10-punktowego programu PiS dla subregionu wałbrzyskiego, zapowiada istotny impulsu dla lokalnej gospodarki i ożywienie rynku pracy.

Marcin Gwóźdź opublikował w swoim serwisie społecznościowym zwięzły komentarz do punktu programu Prawa i Sprawiedliwości nawiązującego do Ząbkowic Śląskich. Napisał w nim: Zbudujemy atrakcyjny obszar dla inwestorów. Wykorzystując położenie miasta na styku wielu dróg możliwe będzie lokalizowanie zakładów produkcyjnych, które ożywią gospodarkę i rynek pracy w tej części subregionu.

Dla powiatu ząbkowickiego zapowiedź rządowego wsparcia dla projektów biznesowych na naszym terenie to optymistyczna i jednocześnie bardzo konkretna wiadomość. Wynik wyborów, które odbędą się 13 października 2019 r. przesądzi o tym czy ten plan będzie mógł być zrealizowany.

Sztaby wyborcze i kandydaci mobilizują mocno swoje zasoby. Po raz pierwszy w tegorocznej kampanii i chyba po raz pierwszy od dawna dojdzie do sytuacji, gdy ogólnopolscy liderzy dwóch głównych sił politycznych w Polsce niemal przetną swoje trasy tego samego dnia, w tym samym miejscu i to w miejscowości, która nie uchodziła dotąd za poligon największych wyborczych starć. Ząbkowice Śląskie staną się na kilka godzin politycznym okiem ogólnopolskiego cyklonu wyborczego.

 

AKTUALIZACJA: 20.09.2019 – 10:00

Kilkanaście minut temu Express Miejski, powołując się na osoby związane z Koalicją Obywatelską podał, że „marszałek nie miał w planach niedzielnej wizyty w Ząbkowicach Śląskich”. Oznacza to, że Grzegorz Schetyna nie zdecydował się na przyjazd do Ząbkowic Śląskich w niedzielę 22 września. Portal podtrzymuje jednak zapowiedź przyjazdu szefa PO jeszcze w trakcie kampanii wyborczej.

AKTUALIZACJA2: 22.09.2019 – 12:15

„Koalicja Obywatelska zaprasza w niedzielę, na godz. 16 pod Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Ślaskich na konferencję prasową kandydatów Koalicji Obywatelskiej. W konferencji udział weźmie także marszałek Grzegorz Schetyna.” To informacja Expressu Miejskiego. Nie ma tej informacji w mediach społecznościowych lokalnych liderów KO.

Komentarze

Zostaw swój komentarz