Program wyborczy Pawła Onyśkowa zawarty w dziesięciu punktach i zaproszenie do udziału w październikowych wyborach parlamentarnych – to osnowa spotkania, jakie w minioną sobotę miało miejsce w ząbkowickim parku miejskim. Kandydat osobiście zaprezentował tezy „10 Onyśkowa”. Startuje z listy Koalicji Obywatelskiej i jest wystawiony przez Platformę Obywatelską. Atrakcją wiecu były „krówki wyborcze”.

Do głosowania na Pawła Onyśkowa przekonywali między innymi burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek oraz starosta ząbkowicki Roman Fester, a w gronie tym znalazł się także przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dominik. Paweł Onyśków, który od kilkunastu dni jest obecny niemal na wszystkich imprezach publicznych w powiecie ząbkowickim, a szczególnie w macierzystej gminie Ząbkowice Śląskie – jak zapowiedziano – po raz pierwszy zabrał głos jako kandydat na posła.

W swojej „dziesiątce” programowej wskazał kolejno: bezpieczne i oświetlone przejścia dla pieszych przy każdej szkole i przedszkolu, bezpłatne przejazdy dla każdego ucznia, bez względu na wiek, budowę chodników w każdej wsi, rehabilitację bez kolejek i wczasy dla każdego seniora, wodociąg i kanalizację w każdej miejscowości, ekologiczny piec dla każdego mieszkańca, rewitalizację i remonty kamienic, konkretne ulgi dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, bezpłatny wakacyjny wypoczynek dla każdego dziecka, zwiększenie wsparcia finansowego dla rolników, hodowców, sadowników, ogrodników, pszczelarzy i działkowców.

Przy każdym z tych punktów Paweł Onyśków akcentował prosocjalny charakter swoich postulatów oraz konieczność finansowania poszczególnych inicjatyw z budżetu państwa. Wspierający go liderzy ząbkowickiej Platformy Obywatelskiej Marcin Orzeszek i Roman Fester zapewniali zebranych, że wszystkie te postulaty mają charakter wyważony i wynikają z oceny rzeczywistych potrzeb społeczeństwa.

Finałem kilkunastominutowego spotkania było wspólne zdjęcie, a po nim rozmowy z kandydatem i w gronie jego sympatyków. Pojawiły się ulotki i koszulki promujące Pawła Onyśkowa oraz wspomniane już „krówki” umilające poważny charakter wiecu wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Paweł Onyśków jest kandydatem na posła w okręgu wałbrzyskim z listy Koalicji Obywatelskiej tworzonej przez: Platformę Obywatelską, .Nowoczesną, Inicjatywę Polską oraz Partię Zielonych. Na liście wyborczej ma pozycję nr 10. Poza nim kandydatką z powiatu ząbkowickiego z tej samej listy jest Joanna Ben Amara z Kamieńca Ząbkowickiego – na pozycji 15.

Komentarze

Zostaw swój komentarz