„Dostatniego roku i szczęścia. Chcę życzyć ci wesołych świąt! Z głębi serca.” Słowa finałowej piosenki koncertu „Feliz Navidad”, jakim zostali tydzień temu obdarowani ząbkowiczanie najlepiej oddają atmosferę spotkania, które było artystycznym wprowadzeniem w czas Bożego Narodzenia.  

Animatorami przedświątecznego koncertu byli Agnieszka i Michał Bartkiewiczowie, których Szkoła Muzyczna CASIO z roku na rok podnosi poprzeczkę estetycznych wymagań. Przygotowania do tegorocznego koncertu trwały zaledwie 2 miesiące. Na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, przez ponad 70 minut, wystąpiło prawie 80 osób! Można zatem mówić o jednym z największych pod względem skali projektów scenicznych, jakie były dotąd kreowane w Ząbkowicach Śląskich. Koncert pod tytułem „Feliz Navidad” transmitowaliśmy w naszym serwisie #dzieje_się_teraz

„Feliz Navidad” – koncert Bożonarodzeniowy Szkoła Muzyczna Casio Ząbkowice śląskie – #dzieje_się_teraz #to_co_widzimy_na_żywo – relacja wkrótce w naszym portalu

Opublikowany przez Zabkowice4YOU.PL Czwartek, 20 grudnia 2018

 

Program podzielono na dwie części. Jako pierwszy wystąpił 30-osobowy chór dziecięcy. Dla dziewcząt i chłopców było to bardzo duże przeżycie, gdyż niektórzy z nich po raz pierwszy śpiewali z żywym akompaniamentem. Należy w tym miejscu odnotować, że perfekcyjną sekcję instrumentalną stworzyli: Paulina Ochrymczuk – perkusja, Dawid Mazurek – gitara, Martyna Taranek – skrzypce, Andrzej Mazur – saksofon i Michał Bartkiewicz – piano. Na skrzypcach grał także Hubert Mączka. Dzięki dynamicznym i wyrazistym brzmieniom całego instrumentarium, występy wokalne wszystkich występujących nabrały nadzwyczajnej energii. Muzycy doskonale bowiem wczuwali się w nastroje młodszych i starszych artystów, dodając ich głosom głębokiego melodycznego tła.

Drugą część koncertu wypełniły popisy solistów i chórów. Na scenie pojawił się niedawno powstały zespół Frankenstein Gospel Singers. Formację tworzą nauczyciele ząbkowickich placówek oświatowych. Był także, znany sympatykom Szkoły Muzycznej CASIO chór młodzieżowy. Z obu grup występowali soliści, duety, tercety i kwartety wokalne – było więc mnóstwo pięknych wrażeń i pasjonujących występów. I co najważniejsze, każdy popis, to nie tylko świetny głos, ale pozytywne – jakże potrzebne nam w okresie świątecznym – przesłania. Bez wątpienia apogeum koncertu stanowił występ Agnieszki Bartkiewicz. Połączenie kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie…” z fragmentem słynnego songu „Dziwny jest ten świat…” Czesława Niemena było tak mocne, że niektórym widzom i słuchaczom serca biły mocniej jeszcze po koncercie.

Na zakończenie zabrzmiało wielkie i radosne, wspólnie zaśpiewane i zagrane „Feliz Navidad” z repertuaru Jose Feliciano. W podsumowaniu Agnieszka Bartkiewicz przedstawiła wszystkich występujących w trakcie koncertu i podziękowała wielu osobom i instytucjom, jakie pomogły w realizacji tegorocznego koncertu świątecznego. W imieniu publiczności podziękowanie złożył burmistrz Marcin Orzeszek, ale po zakończeniu programu wiele czasu trwały osobiste serdeczności i gesty wdzięczności ze strony widzów koncertu. Były też oczywiście wspólne zdjęcia. Miła atmosfera nie gasła.

,,,

Każde Boże Narodzenie jest inne, bo jesteśmy inni my i zmienia się świat wokół nas. Trwa jednak historyczna prawda o narodzeniu Jezusa Chrystusa i trwa wiara milionów ludzi w to, że te narodziny to nowa era – nie tylko w kalendarzu, ale przede wszystkim w biografii każdego z nas.
Tę szczególnie cenną wartość warto pielęgnować – także poprzez artystyczne środki wyrazu. Dobrze się dzieje, że w Ząbkowicach Śląskich udaje się od kilku lat realizować tę ideę. Dzieje się to za sprawą dwojga młodych ludzi i prowadzonej przez nich szkoły muzycznej. Agnieszka i Michał wnoszą swoją aktywnością wiele dobra, wyzwalają talenty i sami są świadkami dobra. Warto za to dziękować i wspomagać nieocenioną (i pewnie niedocenianą) pracę dla naszej wspólnoty lokalnej.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz