Wyobrażasz sobie podróż w czasie i przestrzeni, by znaleźć się w punkcie i w tej jedynej chwili, gdy zmienia się bieg czasu i oblicze świata? Do udziału w takiej właśnie wyprawie ducha zostaliśmy zaproszeni w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia.

Misterium „Raduj się Świecie” zaprezentowane w miniony czwartek (21 grudnia 2017 r.) przez wychowanków i nauczycieli ząbkowickiej Szkoły Muzycznej CASIO  – podobnie jak w minionych latach – stało się dla ząbkowiczan wydarzeniem wykraczającym poza ramy licznych w tym okresie jasełkowych spotkań. Widowisko zapowiadane przez nasz portal, łączące cechy oratorium ze świadectwem religijnym, transmitowaliśmy w naszym serwisie #dzieje_się_teraz .

„Raduj się Świecie” podczas misterium na Boże Narodzenie #dzieje_teraz dzięki uczniom i nauczycielom Szkoły Muzycznej CASIO w Ząbkowicach Śląskich. Relacja wkrótce w naszym portalu, a teraz #to_co_widzimy_na_żywo

Opublikowany przez Zabkowice4YOU.PL Czwartek, 21 grudnia 2017

 

Dobrą tradycją stało się już zaangażowanie Szkoły Muzycznej CASIO w integrowanie naszej lokalnej społeczności wokół dobrych wartości przedkładanych nam w pięknej muzycznej oprawie. Na deskach sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, przez ponad 90 minut, występowało prawie 50 młodych utalentowanych ludzi, a wszystko działo się z pomysłu i pod kierunkiem Agnieszki i Michała Bartkiewiczów – uczących w swojej szkole dzieci i młodzież piękna muzykowania i śpiewania. Tym razem na scenie wystąpili (w kolejności alfabetycznej): Nikola Babło, Wiktoria i Adam Bartkiewicz, Paula Bernaczek, Małgorzata Borek, Aleksandra Drobnicka, Aleksandra Dyrlaga, Julita Głuszek, Maryla Gondek, Barbara Gruszczyńska, Oliwia Jagiełło, Karolina Karpiak, Julia Kołodziej, Weronika Kowalicka, Julia Krawczyk, Maja i Jan Kurek, Zuzanna Kustra, Zofia Lech, Wioletta Leja, Łucja Machnik, Julia Matura, Hubert Mączka, Aleksandra Mliczek, Julia Opyc, Martyna Ostaszewska, Wiktoria Pachura, Hanna Pleśniarska, Daria Pogodzińska, Patrycja i Wiktoria Radwańskie, Nikola Ratajczak, Aleksandra Rydz, Zofia Rymaszewska, Rebeka Sałacka, Filip Skowron, Liliana Szczęszek, Stanisław Szkaradek, Amelia Szkolny, Urszula Skrakowska, Zuzanna Stępień, Lena Szymańska, Julia Tomczak, Weronika Wójcik, Agata Woźniczka, Aleksandra Zalas. Całość wokalnie spajała swoimi występami Agnieszka Bartkiewicz, zaś akompaniamentem służył Michał Bartkiewicz.

Kolejne utwory śpiewane były przez cały zespół lub w rozmaitych liczebnie i głosowo konfiguracjach, a także w duetach i solo. Nikomu z młodych artystów nie można odmówić talentu, niewątpliwie kształcenie głosu eksponuje te naturalne umiejętności jeszcze bardziej, a dobór repertuaru i naturalność zachowań scenicznych dostarczały widzom naprawdę pięknych przeżyć i – zapewne – skłaniały do okołoświątecznych refleksji. Całe misterium oparte było o motyw wątpliwości nastoletniej dziewczyny, która obserwując życie swojej rodziny i środowiska, w jakim na co dzień przebywa, zastanawia się nad sensem świętowania Bożego Narodzenia. Ma realne powody, by w hipokryzji dorosłych czy lekkomyślności rówieśników znajdować nie tylko oznaki duchowej zapaści, ale też braku wrażliwości na innych ludzi. Pod pozorem tradycji świątecznych zbyt często bowiem skrywana jest obojętność, a nawet egoizm. Na szczęście, dziewczyna stawianymi przez siebie pytaniami, przywraca sobie i swoim bliskim nadzieję, że dobro uosobione przez Jezusa Chrystusa przychodzącego na świat jest silniejsze i warto mu oddać całe serce i wszelką myśl. To „libretto” misterium „Raduj się Świecie”, ale dopiero wysłuchanie i obejrzenie całego przedstawienia daje obraz tych poszukiwań. Być może jesteśmy wśród tych, którzy takie pytania stawiają i pozytywnej odpowiedzi na nie szukają.

ZOBACZ WPIS NA TEN TEMAT NA BLOGU KOTOWICZ.PL

Słowa wdzięczności należą się twórcom i wykonawcom misterium za to, że możemy stanąć duchowo naprzeciw miejsca i czasu narodzenia Jezusa; za to, że możemy wspólnie doświadczać piękna tego czasu za sprawą cudownych głosów dziewcząt i chłopców; oraz za to, iż są wśród nas i dzielą się z nami pięknem talentów i dobrym przesłaniem. Tego nam potrzeba najbardziej.