KULTURA

Tak… Tak…, to ja

0

Tak prosto w twarz, kiedy cię widzę, to się wstydzę, że ciągle nosi ciebie świat. I wiedz, że teraz znam, znam każdą odpowiedź. No powiedz coś. Na wszystko, na wszystko mam odpowiedź ostrą. I nie uciekniesz teraz mi. Zakrywasz twarz przed ciosem. Robisz milion głupich min. Poczekaj, poczekaj no. Już ja cię urządzę, powtarzasz to, to wszystko co robię. Już mam cię dość: tych oczu pustych. Poczekaj zaraz zbiję lustro – tak, tak. Tak, tak – tam w lustrze to niestety ja. Tak, tak – ten saaaaam. Tak, tak – tam w lustrze to niestety ja. Tak, tak – ten saaaaam. Dopiero teraz, gdy nie słyszy nikt (bądź spokojny – w domu jesteś sam) do wanny wlałeś ciepłą wodę i ogłaszasz w lustrze, że chcesz zmienić świat. Ja wiem, że trochę się starasz, lecz powiedz mi, ile przed lustrem spędziłeś dni. Tak, tak – tam w lustrze, to…

„Tak! Tak!” Obywatela G.C. z 1988 r. to album wydany nakładem wytwórni płytowej Polskie Nagrania „Muza” i sprzedany w nakładzie ponad 300 tys. egzemplarzy. Pisanie o tym albumie w samych superlatywach nie odda jego potęgi i doznań, jakie budzą się przy słuchaniu tych utworów. To był jeden z pierwszych polskich albumów wydanych w formacie CD. Przez wielu uznawany za najważniejszą solową płytę Grzegorza Ciechowskiego. Tym razem mamy tę piosenkę w interpretacji znanej już naszym czytelnikom młodej wokalistki Małgorzaty Kozłowskiej. Urodziła się w 1995 r. w Warszawie i jest studentką aktorką w warszawskiej Akademii Teatralnej. Publiczności dała się w m.in. w serialu „Krew z krwi” (2012), gdzie wcielała się w córkę głównej bohaterki. Zagrała również w kilku innych produkcjach filmowych. Poza aktorstwem Małgorzata Kozłowska pasjonuje się śpiewem. Na portalu YouTube można znaleźć szereg piosenek w jej wykonaniu. Warto dodać, że już w 2017 r. zachwyciła swoją polską interpretacją piosenki „City of Stars” z filmu „La La Land”. Jej wersja hitu Obywatela GC „Tak! Tak!” jest w sieci od kilku dni i zdaje się, że będzie znaczącym punktem w łączącej aktorstwo z wokalistyką kolejnej prezentacji talentu Małgorzaty Kozłowskiej.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. 

Komentarze

Zostaw swój komentarz