Ząbkowice ŚląskieAktualnościWYBORYPISVIDEO

Mateusz Morawiecki i Marcin Gwóźdź w Ząbkowicach Śląskich zgodnie: „Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa” [FOTO / VIDEO]

2

Prawo i Sprawiedliwość partią konkretów i wiarygodności. W budżecie jest kilkadziesiąt miliardów złotych więcej. To są pieniądze na drogi w powiecie ząbkowickim, na specjalną strefę ekonomiczną w Ząbkowicach Śląskich, na drogę S8. Tak wczoraj mówił premier Mateusz Morawiecki. Słowa szefa polskiego rządu przyjmowane były aplauzem przez kilkaset osób, które zgromadziły się na ząbkowickim rynku odpowiadając na zaproszenie, które kilka dni temu skierował do mieszkańców Marcin Gwóźdź – kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Autosan z premierem i towarzyszącymi mu osobami najpierw objechał rynek, a Mateusz Morawiecki zdążył przez chwilę spojrzeć na ząbkowicką Krzywą Wieżę. Nawiązał później do tego sztandarowego zabytku miasta w trakcie wystąpienia. Był też minister Michał Dworczyk, radny sejmiku dolnośląskiego Grzegorz Macko. Obecni też byli wójt Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec i radna powiatu ząbkowickiego Karolina Czerniec, którzy witali premiera jako samorządowcy. W przejeździe szefowi rządu towarzyszyła liczna grupa młodzieży z powiatu ząbkowickiego.

Już na płycie głównej Rynku, po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniu przez ministra Michała Dworczyka – posła okręgu wałbrzyskiego i kandydata na kolejną kadencję, premier Mateusz Morawiecki mówił o ambitnych planach Prawa i Sprawiedliwości skierowanych do mniejszych miast i miejscowości. Całe spotkanie było relacjonowane na żywo w serwisie społecznościowym premiera.

Odnosząc się do oczekiwań mieszkańców powiatu ząbkowickiego jednoznacznie zadeklarował rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej S8 oraz utworzenie poszerzonej strefy ekonomicznej w Ząbkowicach Śląskich. Nie szczędził wyraźnych odniesień do kwestii politycznych, zapewniając, że Prawo i Sprawiedliwość będzie nadal dbać o to, by uszczelniony budżet państwa pozwalał na realizowanie wszystkich zobowiązań społecznych już wdrożonych przez rząd w mijającej kadencji. Te wątki w swojej relacji pokazała w wieczornym serwisie informacyjnym Telewizja Polska Wrocław oraz portal TVP Info i Polsat News.

Zwracając się do ząbkowiczan i wszystkich premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa. Mobilizował do udziału w wyborach 13 października 2019 r., aby Polska jechała nadal we właściwym kierunku. I podkreślał mocno, że Polska musi być w naszych polskich rękach i musi być sprawnie zarządzanym państwem, a tak jest dopiero od kilku lat.

Na zakończenie części oficjalnej za przybycie do Ząbkowic Śląskich podziękował premierowi wicemarszałek województwa dolnośląskiego – ząbkowiczanin Marcin Gwóźdź, który jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na posła.

Kilkanaście minut trwały jeszcze bezpośrednie rozmowy premiera z mieszkańcami. W trakcie przejścia przez licznie zgromadzonych był krótkie wymiany zdań, mnóstwo zdjęć, uścisków dłoni i śpiewów. Po pożegnaniu Mateusz Morawiecki udał się na kolejne spotkania wyborcze w Świdnicy i Trzebnicy.

Niemal kilka minut po zakończeniu spotkania premiera Mateusza Morawieckiego, odbyła się zapowiadana i odwoływana w ciągu paru ostatnich dni prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Uczestniczył w niej lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Relację opublikujemy dzisiaj. Opublikowane – kliknij TUTAJ .

2 Komentarze

  1. […] Godzinę wcześniej na ząbkowickim rynku pojawił się premier Rzeczypospolitej Mateusz Morawiecki, który bezpośrednio odniósł się do planów i postaci Grzegorza Schetyny. Zapytaliśmy więc także te słowa lidera Platformy Obywatelskiej. Zadaliśmy też pytania o to, jakie pomysły mają Grzegorz Schetyna i lider okręgu wałbrzyskiego Tomasz Siemoniak dla wyborców. Na spotkaniu organizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość w Ząbkowicach Śląskich było kilkaset osób, a na spotkaniu Koalicji Obywatelskiej zaledwie kilkadziesiąt osób.  Poprosiliśmy więc liderów PO czy ich to nie martwi ich ta różnica frekwencji… Zobacz nasze video. […]

  2. […] Decyzja ministrów była zapowiadana podczas niedawnych wizyt premiera Mateusza Morawieckiego w Ząbkowicach Śląskich i Świdnicy.  Oznacza ona, że limit finansowy inwestycji w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych […]

Zostaw swój komentarz