0

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko ponad dwa tygodnie temu objął stanowisko powierzone mu przez sejmik. Dotychczasowy radny Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wałbrzyskiego wszedł niemal z marszu w nowe zadania, ale ma też cele, jakie wynikają z jego doświadczeń i oczekiwań wyborców.

W specjalnym wywiadzie udzielonym partnerskiemu portalowi WrocławskieFakty.pl, wicemarszałek Grzegorz Macko mówi o potrzebie zrównoważonego rozwoju całego Dolnego Śląska. Podkreśla, że jako jeden z ważnych celów stawia sobie działania w sferze ochrony środowiska naturalnego. Chce kontynuować rozpoczęte projekty, ale też korzystając ze swoich doświadczeń z pracy w administracji rządowej, nadawać nowe impulsy rozwojowe dla Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry, a więc wszystkich subregionów Dolnego Śląska.

Pytany o relacje w koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Bezpartyjnymi Samorządowcami wskazuje na wolę współdziałania w kwestiach rozwoju gospodarczego i społecznego regionu, choć nie ukrywa tego, co różni obie polityczne siły w dolnośląskim sejmiku. Uchyla też rąbka tajemnicy ze swojej prywatności, w której nowe stanowisko wiele zmienia w porządku dnia, ale nie zmienia wieloletniego zainteresowania i chęci angażowania się w sprawy publiczne.

Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego, został powołany na to stanowisko w miejsce Marcina Gwoździa, który w październikowych wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła na Sejm RP. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z wicemarszałkiem Grzegorzem Macko, zarejestrowanej 30 października 2019 r.

 

Łukasz Ciona – WrocławskieFakty.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz