0

12 listopada 2019 roku Marcin Gwóźdź złoży ślubowanie i tym samym zostanie posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji. Rozpocznie się 4-letnia praca parlamentarna, którą po raz pierwszy od 1989 roku podejmie rodowity mieszkaniec Ząbkowic Śląskich.

Wybrany 13 października br. głosami ponad 8 tys. wyborców w całym okręgu. W powiecie ząbkowickim uzyskał głosy 5444 osób, a w macierzystej gminie Ząbkowice Śląskie 2622. Na okręgowej liście Prawa i Sprawiedliwości znajdował się na pozycji piątej, ale uzyskał trzeci rezultat. Na drodze do mandatu poselskiego był radnym rady miejskiej Ząbkowic Śląskich, radnym rady powiatu ząbkowickiego, a przez ostatni rok wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego. Marcin Gwóźdź – z wykształcenia inżynier, z praktyki zawodowej menedżer, z doświadczenia – przedsiębiorca i społecznik. Mąż i ojciec, ząbkowiczanin.

Przyjaciele i sympatycy Marcina Gwoździa skrzyknęli się i zaaranżowali wczoraj spotkanie, aby podziękować jemu i jego bliskim za wielotygodniową pracę w trakcie kampanii wyborczej. Kilkadziesiąt osób przybyło, aby pogratulować wyborczego sukcesu wybranemu na posła, ale i jego małżonce, córkom, i rodzicom. Były kwiaty, symboliczne upominki, a przede wszystkim wiele serdecznych słów i gestów. Nie zabrakło patriotycznej poezji i śpiewu. Podniośle i radośnie przebiegł ten wieczór „powyborczy”. Po nim są nadzieje i oczekiwania, co podkreślało wiele osób.

W krótkim wystąpieniu Marcin Gwóźdź dziękował wyborcom, współpracownikom oraz wszystkim, którzy wspomagali jego kampanię wyborczą. Podziękowania skierował do małżonki Aleksandry, do córek Hanny, Zofii i Barbary, a także do Rodziców.

Zapewnił, że będzie – mimo wykonywania obowiązków poselskich w Warszawie – skupiony na obecności w całym okręgu wyborczym, zwłaszcza w powiecie ząbkowickim. Chcę być posłem powiatowym – stwierdził Marcin Gwóźdź – odnosząc się do komentarzy, z jakimi się zetknął po wyborach, a dotyczących skali poparcia jakie zdobył tylko w naszym powiecie.

Zapowiedział, że po złożeniu ślubowania poselskiego i ukonstytuowaniu się Sejmu IX kadencji, uruchomi biuro parlamentarne w Ząbkowicach Śląskich i rozpocznie prace na rzecz środowiska Ziemi Ząbkowickiej. Dziękował za organizację spotkania i wyraził nadzieję na kolejne, już bardziej robocze, okazje do rozmów z mieszkańcami gmin powiatu ząbkowickiego oraz całego okręgu wyborczego. Udzielił także wywiadu dla Telewizji Dami.

Pozostała część wieczoru upłynęła w klimacie osobistych rozmów i pierwszych podsumowań wyników wyborów z 13 października br. Marcin Gwóźdź udzielił także wywiadu dla Telewizji Dami.

Komentarze

Zostaw swój komentarz