0

Daniel Ciepierski – dotąd pracownik starostwa powiatowego oraz radny rady miejskiej w Ząbkowicach Śląskich został wybrany na prezesa Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji. Stanowisko obejmie 1 grudnia 2019 r. Zmieni się także skład rady miejskiej Ząbkowic Śląskich.

Jak wynika z komunikatu przewodniczącego rady nadzorczej spółki powołanej w sierpniu br., w konkursie na stanowisko szefa ZCSiR brały udział trzy osoby: Henryk Saryczew – który od 2007 r. był dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji (zlikwidowanego uchwałą rady miejskiej w ubiegłym tygodniu), Dariusz Krzystyniak oraz Daniel Ciepierski. Ze względów formalnych odrzucono ofertę złożoną przez Henryka Saryczewa, a w wyniku analizy ofert, wybrano propozycję przedstawioną przez Daniela Ciepierskiego.

Daniel Ciepierski ma 39 lat, ukończył studia wyższe, jest znany w ząbkowickim środowisku jako sportowiec i pasjonat sportu, a ponadto jest prezesem ząbkowickiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Ponad 15 lat zawodowo zajmuje się promocją turystyki i sportu. W 2018 r. został wybrany radnym rady miejskiej Ząbkowic Śląskich z listy Koalicji Obywatelskiej tworzonej przez Platformę Obywatelską i .Nowoczesną – tym samym jest w gronie radnych będących zapleczem politycznym burmistrza Marcina Orzeszka. Prywatnie: żonaty, dwoje dzieci.

Obowiązki prezesa Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji ma objąć 1 grudnia 2019 r. To oznacza, że złożyć będzie musiał mandat samorządowy, a w jego miejsce zapewne obejmie go Błażej Sobala – osoba również związana ze środowiskiem sportowym naszego miasta. Kandydował on w 2018 r. z listy KO i uzyskał trzeci wynik na liście (124 głosy) w swoim okręgu wyborczym. Mandaty z tej listy objęli wtedy Daniel Ciepierski (207 głosów) i Piotr Warzocha (165 głosów).

Komentarze

Zostaw swój komentarz