Ponad 1200 m.kw. powierzchni handlowej, 18 stołów handlowych pod wiatą, 4 sklepiki murowane i 3 kramy drewniane, 6 stanowisk do handlu z samochodu, toalety, miejsca parkingowe. Tak w skrócie przedstawiają się warunki do prowadzenia sprzedaży na Zielonym Rynku, czyli nowym placu targowiskowym otwartym w Kamieńcu Ząbkowickim.

Sprzedawcy mogą w Kamieńcu Ząbkowickim korzystać nie tylko z konwencjonalnych punktów pod wiatą lub miejsc przystosowanych do handlu z samochodu, ale także z murowanych i drewnianych sklepików. Szeregowo posadowione pawilony murowane wyposażone są oświetlenie, ogrzewanie, dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej, a klientów obsługuje się przez „okienko”. Pawilony drewniane również umożliwiają dogodne warunki do obsługi klientów. Nad stołami do handlu wybudowana jest wysoka i prześwietlona wiata. Cały plac jest pokryty kostką, aby nie brodzić w błocie w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych, a same stoły są ustawione na tyle głęboko, aby opady deszczu lub śniegu nie wpływały na stan towarów oferowanych klientom. Cały teren jest ogrodzony, oświetlony i wyposażony we wszelkie instalacje niezbędne do sprawnego działania bazarku.

Zwyczajowo kamienieckie targowisko jest oblegane głównie w czwartki, ale dzięki zakończonej modernizacji bazaru, jego start w nowych warunkach zorganizowano na początku tygodnia. „Zielony Rynek” został ceremonialnie udostępniony w miniony poniedziałek, gdy rano pojawili się już pierwsi sprzedawcy i klienci. Wójt Marcin Czerniec w krótkim wystąpieniu wyraził satysfakcję, że udało się, dzięki pozyskanemu wsparciu środkami zewnętrznymi z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie ponad 470 tys. zł i z udziałem budżetu gminnego, zmienić dotychczasowy placyk handlowy na bazar spełniający wymogi i oczekiwania handlowców. Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 1 mln zł. Poświęcenia nowego kamienieckiego targowiska dokonał ks. dziekan Wojciech Dąbrowski.

Jak podano w serwisie internetowym gminy Zielony Rynek” przy ul. Kolejowej 2 to obiekt całoroczny i ogólnodostępny. Handel odbywać się tu będzie codziennie w godz. 6:00 – 14:00 z wyjątkiem dni świątecznych. Sprzedawcy będą mogli prowadzić swoją działalność z namiotów, straganów, stoisk, pojazdów oraz z koszy i z ręki. Jak się dowiedzieliśmy przez pierwszy miesiąc handlowcy są zwolnieni z opłat za korzystanie z targowiska w Kamieńcu Ząbkowickim.

Komentarze

Zostaw swój komentarz