W piękne południe minionej soboty 45 osób wyjechało na wycieczkę do Ząbkowic Śląskich. Wycieczka zorganizowana została przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Bardzka Pozytywka” na podsumowanie projektu „Babcia i dziadek wie lepiej – integracja społeczna od malucha do seniora”.

W czasie trwania projektu odbyły się warsztaty pieczenia chleba, ceramiczne, teatralne oraz pierwszej pomocy. Do Ząbkowic pojechały dzieci, mamy, babcie, dziadkowie, mieszkańcy DPS „Zamek” w Opolnicy oraz bardzianie Piotr i Adaś z rodzicami. Pod Krzywą Wieżą na wycieczkowiczów czekał burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, któremu wręczono podziękowania za pomoc i wsparcie.

W doskonałych nastrojach zwiedzono Krzywą Wieżę, Izbę Pamiątek i zamek. Dzięki przewodnikowi Wojtkowi Jędryczko uczestnicy dowiedzieli się mnóstwo ciekawych informacji na temat Ząbkowic Śląskich.

Chociaż chwilami było strasznie nikogo nie opuszczał dobry humor i z pewnością wyjazd pozostanie na długo w pamięci. Partnerem projektu jest Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej.

Poprzez: Bardzka Pozytywka

Komentarze

Zostaw swój komentarz