KULTURA

Wolne ptaki

0

Ja mam wiarę, ty masz szybki wóz, we dwoje łatwiej będzie nam. Zostawmy to i uciekajmy stąd, póki mamy jeszcze czas, póki młodość mieszka w nas. Zaufaj mi, oni kupią cię i staniesz się jednym z nich. Obojętność silne palce ma, łatwo zgniata kruche sny. Czy naprawdę chcesz tak żyć? NIE! Więc zabierz mnie i uciekajmy stąd. Zostawmy wszystko tak jak jest. Za tamtym mostem śpią niebieskie dni. Bez pośpiechu rodzą się wolne ptaki naszych serc. W złotych chmurach urządzimy dom. Zaprosimy do nas wiatr. W porannej rosie utopimy wstyd. Zatańczę nago pośród traw. Ty będziesz nosił z deszczu płaszcz. A gdy zmęczenie rzuci na nas czar spleciemy rzęsy w wiecznym śnie. Mleczną drogą odpłyniemy w noc wspominając nasze dni – niebieskie dni.

„Każda historia ma swój początek. Każda piosenka ma swoją historię. Z żadnego wywiadu nie da się dowiedzieć o mnie tyle, co z tekstów, które piszę od ponad 25 lat. Dlatego zdecydowałam się zwieńczyć obchody swojego jubileuszu pracy twórczej wyjątkową trasą, podczas której będę nie tylko śpiewać, ale dużo opowiadać o tym, jakie tajemnice kryją w sobie moje piosenki. To będzie bardzo kameralne, bardzo osobiste spotkanie. Dlatego też wymaga specjalnej oprawy i narracji muzycznej. Na scenie pojawię się w rozszerzonym składzie, co nie oznacza, że będzie głośniej – wręcz przeciwnie. Użyję wszystkich dostępnych mi środków wyrazu by w ciszy i skupieniu zabrać słuchaczy do niezwykłego ogrodu wrażeń, gdzie to co realne przemiesza się z wyimaginowanym, gdzie surowe brzmienia akustycznych instrumentów znajdą swoje miejsce w otulinie subtelnych elektronicznych przestrzeni… Chcecie posłuchać moich opowieści?” Tak pisze o rozpoczynającej się właśnie swojej nowej trasie koncertowej Anita Lipnicka. Jej przedsmakiem jest live session z piosenką „Wolne ptaki”.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz