Na terenie Ośrodka Sportowego w Bolesławcu odbył się XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 11 drużyn ze szkół i placówek specjalnych z terenu województwa dolnośląskiego m.in. z Wrocławia, Milicza, Lwówka, Kamiennej Góry, Dobroszyc, Legnicy, Lubania i Miłkowa. Była również reprezentacja Klubu „Zamek” z Opolnicy.

Klub „Zamek” Opolnica przy Domu Pomocy Społecznej reprezentowała drużyna w składzie siedmiu zawodników. Jak co roku rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Tak jak poprzedni turniej oraz dwa lata temu drużyna zajęła II miejsce i wicemistrzostwo Dolnego Śląska. Cały czas brakuje czegoś, aby osiągnąć ten najwyższy cel. Jednak zawodnicy „Zamek” Opolnica nie poddają się i twierdzą, że do trzech razy sztuka. Był to też kolejny sprawdzian umiejętności i przygotowania po przepracowanej ciężko zimie. Już w maju i czerwcu kolejne turnieje, w których drużyna z Opolnicy weźmie udział w tym: Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Seni – Cup Pogorzelica – Niechorze 2019.

Organizatorami zawodów, które odbyły się 16 kwietnia 2019 r., byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie i Klub Olimpiad Specjalnych „Olimpijczyk” Bolesławiec. Współorganizatorzy i instytucje wspierające to: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, Gmina Miejska Bolesławiec, MOSIR Bolesławiec, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Uroczystość rozpoczęcia uświetnili swą obecnością władze miasta Bolesławiec i Powiatu Bolesławieckiego.

Poprzez: DPS „Zamek” w Opolnicy

Komentarze

Zostaw swój komentarz