W ubiegłą niedzielę na boisku w Rudnicy odbył się XXIII Turniej Piłkarski im. Ireneusza Kostana o Puchar Wójta Gminy Stoszowice. Wzięło w nim udział 6 drużyn: Wieża Rudnica (gospodarze), Cis Brzeźnica, Piasek Potworów, Przedborowianka Przedborowa, Tarnovia Tarnów i Perła Płonica.

Turniej otworzył wójt Gminy Stoszowice Pan Paweł Gancarz. Zespoły po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy, w których grały systemem każdy każdym, mecze trwały po 2×15 minut, a o końcowych miejscach drużyn decydowała liczba zdobytych punktów. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 punkty, a przy porażce – 0 pkt. Natomiast w przypadku remisu drużyny nie otrzymywały od razu po 1 punkcie, tylko była przeprowadzona seria rzutów karnych. Na wzór meczów siatkarskich ta drużyna, która wygrała rzuty karne otrzymywała 2 punkty, a drużyna przegrana zdobywała 1 punkt. Po fazie grupowej odbyła się faza pucharowa. Drużyny z trzecich miejsc w tabeli grały mecz o 5 miejsce, drużyny z drugich miejsc rozegrały mecz o 3 miejsce, a zwycięzcy grup zagrali w finale o 1 miejsce.

Zawody wygrali gospodarze z Rudnicy, którzy strzelili w całym turnieju zaledwie 1 bramkę w regulaminowym czasie gry, ale aż 3-krotnie wygrali swoje mecze w rzutach karnych.

Pozytywnym zaskoczeniem była bardzo dobra postawa Piaska Potworów, który w poprzednich latach zajmował często ostatnie miejsca w tabeli, a w turnieju w Rudnicy szedł jak burza i tylko 1 niestrzelony rzut karny w finale odebrał im 1 miejsce. Oby tak dalej, a Piasek na pewno sporo namiesza w rozpoczynającym się sezonie piłkarskim. Na najniższym stopniu podium stanęła Przedborowianka Przedborowa, która po zaciętych aż 6 seriach rzutów karnych pokonała Perłę Płonicę.

Wyniki meczy:

FAZA GRUPOWA
GRUPA A

 • Piasek Potworów – Przedborowianka Przedborowa 2:0
 • Piasek Potworów – Tarnovia Tarnów 4:0
 • Przedborowianka Przedborowa – Tarnovia Tarnów 4:0

TABELA KOŃCOWA:
1. Piasek Potworów 6 pkt
2. Przedborowianka Przedborowa 3 pkt
3. Tarnovia Tarnów 0 pkt

GRUPA B

 • Perła Płonica –  Wieża Rudnica 0:0 (k. 3:4)
 • Cis Brzeźnica – Wieża Rudnica 1:1 (k. 2:4)
 • Cis Brzeźnica – Perła Płonica 1:1 (k. 2:4)

TABELA KOŃCOWA:
1. Wieża Rudnica 4 pkt
2. Perła Płonica 3 pkt
3. Cis Brzeźnica 2 pkt

FAZA PUCHAROWA

 • Mecz o 5 miejsce: Tarnovia Tarnów – Cis Brzeźnica 3:0 (wo)
 • Mecz o 3 miejsce: Przedborowianka Przedborowa – Perła Płonica 2:2 (k. 6:5)
 • Finał: Wieża Rudnica – Piasek Potworów 0:0 (k. 5:4)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 1. Wieża Rudnica
 2. Piasek Potworów
 3. Przedborowianka Przedborowa
 4. Perła Płonica
 5. Tarnovia Tarnów
 6. Cis Brzeźnica

Na zakończenie turnieju skarbnik Gminy Stoszowice Katarzyna Cichoń, prezes Wieży Rudnicy Robert Kostan i Artur Kostan – syn Ireneusza Kostana, imieniem którego od 23 lat jest rozgrywany turniej, wręczyli puchary najlepszym drużynom turnieju oraz zawodnikom, którym przyznano nagrody indywidualne.

NAGRODY INDYWIDUALNE

 • KRÓL STRZELCÓW:
  Dawid Gołdyn (Przedborowianka Przedborowa) – 4 gole
 • NAJLEPSZY BRAMKARZ:
  Mateusz Dębowski (Piasek Potworów)
 • NAJLEPSZY ZAWODNIK:
  Rafał Ważny (Wieża Rudnica)

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za udział w turnieju oraz kibicom, którzy w niedzielne popołudnie w dużej ilości przybyli dopingować własne ekipy oraz wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju. I już zapraszają za rok!

Komentarze

Zostaw swój komentarz