16 marca 2019 r. na boisku sportowym Orlik w Ziębicach odbył się turniej piłki nożnej Orlików zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu. Do zawodów zgłosiło się sześć drużyn: dwa zespoły „Strzelinianki” Strzelin, MKS Sparta Ziębice I i MKS Sparta Ziębice II, Orzeł Ząbkowice Śl. oraz Znicz Lubnów.

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. W grupie A pierwsze miejsce zajął Orzeł Ząbkowice Śl., drugie Sparta I, trzecie Strzelinianka I. W grupie B zwyciężyła Strzelinianka II, na drugim miejscu uplasowała się Sparta II, trzecie miejsce przypadło Zniczowi Lubnów. Następnie odbyły się mecze półfinałowe. Orzeł Ząbkowice pokonał Spartę Ziębice II wynikiem 3:0. W drugim półfinale Strzelinianka II wygrała ze Spartą 2:1. W meczu o piąte miejsce Strzelinianka wygrała ze Zniczem Lubnów 4:0. Mecz o trzecie miejsce w zawodach rozgrywany był między drużynami Sparty. Sparta II wygrała z Spartą I 2:0.

W meczu o pierwsze miejsce w sobotnim turnieju drużyna Orła Ząbkowice Śl. Pokonała Strzeliniankę Strzelin II 2:0. W zwycięskim zespole wystąpili: Bartłomiej Długosz, Przemysław Sikorski, Sebastian Dyda, Mateusz Nocoń, Mateusz Wójcik, Wojciech Leśniak, Konrad Janowski, Igor Pleśniewski, Marcel Pruś, Oskar Styga i Natalia Olmas. Trenerem drużyny Orła był Pan Łukasz Lisiecki.

Po zakończonym turnieju trenerzy wybrali najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika. Najlepszym bramkarzem wybrano Bartłomieja Długosza z Ząbkowic Śl., najlepszym piłkarzem został Marcel Półchłopek z Strzelina. Wyróżnionym zawodnikom wręczono statuetki oraz dyplomy. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a trzem najlepszym zespołom wręczono puchary ufundowane przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Puchary wręczał Pan Piotr Pęcak radny Rady Powiatu Ząbkowickiego i Jerzy Rejnowski organizator turnieju.

W przerwach między meczami zawodnicy zajadali się kiełbaskami z grilla, które zostały zakupione przez organizatora turnieju. Po raz pierwszy na nowej trybunie mogli zasiąść: rodzice, opiekunowie, sympatycy piłki nożnej, którzy licznie przybyli na turniej.

Komentarze

Zostaw swój komentarz