Za nami pierwsze zajęcia z ceramiki realizowane w ramach projektu „Babcia i dziadek wiedzą lepiej – integracja społeczna od malucha do seniora” poprowadzone przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Bardzka Pozytywka”.

W zajęciach, które miały miejsce w minioną sobotę, udział wzięły zarówno dzieci, jak i dorośli i seniorzy. Nie zabrakło oczywiście honorowych członków stowarzyszenia Darii, Ani i Piotra. W trakcie zajęć prowadząca Marzena Łukasik przypomniała krótko historię ceramiki, jak też obowiązujące zasady i etapy całego procesu powstawania ceramicznych wyrobów.

Uczestnicy warsztatów po odpowiednim przygotowaniu gliny zabrali się do pracy. Pierwsze zadanie to stworki-potworki ulepione z jednej bryłki gliny. Wszystkie wyszły cudowne i na kolejnych zajęciach zostaną wypalone w piecu. Drugim zadaniem było przygotowanie kafla z rytem lub płaskorzeźbą logo „Bardzkiej Pozytywki”. To okazało się trudniejszym zadaniem, jednak wszyscy poradzili sobie z nim doskonale.

Na kolejnych zajęciach każdy stanie przed trudnym wyzwaniem – wykonania figurki pozytywki. Zarząd stowarzyszenia składa podziękowania pani Monice Rak – Słowińskiej dyrektor DPS za możliwość przeprowadzenia warsztatów w pracowni DPS „Zamek” Opolnica. Partnerem projektu jest fundacja LOTTO im. Hanny Konopackiej.

Poprzez: Bardzka Pozytywka

Komentarze

Zostaw swój komentarz