1

Prawo i Sprawiedliwość będzie, jak dotąd, wywiązywać się z deklaracji wyborczych, wśród których są m.in. budowa drogi ekspresowej S8 oraz powołanie w Ząbkowicach Śląskich dużego obszaru inwestycyjnego tworzącego miejsca pracy. Tak można streścić to, co Marcin Gwóźdź – kandydat na posła – powiedział podczas wczorajszego otwartego spotkania z mieszkańcami Ziemi Ząbkowickiej.  

Każde spotkanie, każda rozmowa przybliżają nas do tego, by lepiej odpowiadać na aspiracje i potrzeby wszystkich mieszkańców. Powiat ząbkowicki stoi przed niepowtarzalną szansą, aby mieć swoją reprezentację w parlamencie – mówił wczoraj kandydat. Spotkanie rozpoczęło się od chwili refleksji związanej ze śmiercią śp. Kornela Morawieckiego. W przekonaniu Marcina Gwoździa marszałek-senior Sejmu RP był postacią zasługującą na szacunek za dorobek polityczny, naukowy i społeczny.

Zwracając się do przybyłych na spotkanie, kandydat skupiał się na przypomnieniu głównych deklaracji wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, a szczególnie zapowiedzi skierowanych do subregionu wałbrzyskiego, w tym do powiatu ząbkowickiego. Przypominając obietnice ogłoszone podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Ząbkowicach Śląskich, Marcin Gwóźdź zapewnił, że podjęcie budowy drogi ekspresowej S8 jest przesądzone i w 2020 r. należy spodziewać się ogłoszenia przetargu na tę inwestycję w trybie „zaprojektuj-wybuduj”. Podobnie rzecz się ma z powołaniem na terenie Ząbkowic Śląskich dużego obszaru inwestycyjnego i zaproszeniem do jego zagospodarowania poważnych inwestorów.

Nasze zapowiedzi będziemy realizować, o ile wyborcy dadzą nam mandat zaufania 13 października 2019 roku – zaakcentował Marcin Gwóźdź. Tegoroczne wybory są nadzwyczajną szansą, aby po raz pierwszy od ponad 30 lat Ziemia Ząbkowicka miała swojego posła, bo wszyscy potrzebujemy, aby nasz głos był słyszalny i słuchany we Wrocławiu i Warszawie, bo tam zapadają najważniejsze dla nas decyzje – podsumował kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Apelował też o jeszcze większą mobilizację, bo sondaże nie dają wygranej, ale wynik wyborów przesądzi o kierunku w jakim pójdzie Polska i jak będzie się rozwijać nasz region – stwierdził Marcin Gwóźdź.

W podobnym tonie wypowiadał się senator Aleksander Szwed, który ubiega się ponownie o mandat senatora w okręgu ząbkowicko-kłodzko-dzierżoniowskim. Senator dziękując za dotychczasowe zaufanie, podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuować i rozwijać wszystkie programy społeczne, jakie zostały wdrożone w mijającej kadencji.

Po zakończeniu części oficjalnej, był czas na osobiste rozmowy z kandydatami. Zarówno Marcin Gwóźdź, jak i Aleksander Szwed zapowiedzieli jeszcze serię spotkań z wyborcami. Będą one odbywać się do 11 października br., a więc do chwili, gdy zapadnie cisza wyborcza. Uczestnicy spotkania mogli się zaopatrzyć w materiały wyborcze i poczęstować „wyborną wyborczą krówką”.

1 Komentarze

  1. Czy w samych Ząbkowicach odbędzie się jeszcze takie spotkanie ?

Zostaw swój komentarz