Rusza inicjatywa „Przewodnicy” – Szkoła Przywództwa KGHM, w której młodych polskich liderów szkolić będą amerykańscy generałowie. Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 21 – 25 lat z całej Polski.

Na etapie kwalifikacji weryfikowane będą zdolności przywódcze kandydatów, a do udziału w Szkole zakwalifikowani zostaną tylko ci, którzy wykażą się umiejętnościami w zakresie budowania więzi społecznych oraz zdolnością funkcjonowania w zorganizowanych i hierarchicznych strukturach. Dodatkowymi atutami będą ciekawe projekty realizowane w organizacjach pozarządowych.

Pod egidą KGHM Polska Miedź S.A. i Fundacji KGHM Polska wybrana grupa 30 studentów i absolwentów weźmie udział w cyklu wykładów oraz warsztatów przygotowujących ich do przyszłej pracy w biznesie, administracji i organizacjach pozarządowych. Proces kwalifikacji chętnych do udziału w projekcie ruszył na stronie www.przewodnicykghm.pl .

Wykłady, szkolenia i warsztaty z zakresu polityki, reguł gospodarki wolnorynkowej i podstawowych zjawisk związanych z jej funkcjonowaniem, mechanizmów finansowych przedsiębiorstw i instytucji, analizy i formułowania wniosków, zarządzania projektami i organizacji pracy, komunikacji, dyskusji i wystąpień publicznych, innowacyjności i kreatywności, a także zarządzania strategicznego oraz przywództwa prowadzone będą przez wyższą kadrę menedżerską KGHM Polska Miedź S.A. i uznanych ekspertów oraz trenerów z Polski i Stanów Zjednoczonych. Wśród tych ostatnich znajdą się m.in. emerytowani generałowie Sił Zbrojnych USA, którzy obecnie pracują w renomowanej firmie doradczej The Spectrum Group.

W dynamicznie zmieniającym się otoczeniu znaczenie zyskują umiejętności dostrzegania i przewidywania związków przyczynowo-skutkowych, rozumienia globalnych trendów ekonomicznych, kulturowych i politycznych oraz krytyczne myślenie – podkreśla prezes zarządu KGHM Marcin Chludziński i dodaje, że liderów o takich zdolnościach potrzebuje nie tylko KGHM Polska Miedź S.A., ale i polska gospodarka, różnego szczebla administracja, a także trzeci sektor. Wdrażana od kilku lat Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Premiera Morawieckiego daje dobre efekty. Jesteśmy na etapie, kiedy oprócz świetnych specjalistów, inżynierów potrzebujemy liderów, którzy przeprowadzą polskie organizacje na kolejny, jeszcze wyższy poziom. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie projektu, w ramach którego młodzi ludzie zyskają niepowtarzalną szansę zdobycia unikalnych umiejętności, które niedługo wykorzystają z pożytkiem dla nas wszystkich.

Zajęcia w ramach projektu „Przewodnicy” – Szkoła Przywództwa KGHM” rozpoczną się w sierpniu. Kolejnym ich etapem będą spotkania weekendowe poświęcone konkretnym ścieżkom tematycznym. Całość zakończy się z końcem października br. Wszelkie koszty związane z dojazdem, zakwaterowaniem oraz wyżywieniem „Przewodników” pokryje Fundacja KGHM. Zainteresowanych udziałem w projekcie mogą zapoznać się ze programem oraz do wypełnić wniosek aplikacyjnego. Wszystkie dokumenty dostępne będą na stronie internetowej www.przewodnicykghm.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz