Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek. Już po raz trzeci Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach wzięły udział w tej ogólnopolskiej akcji.

4 października na uczestników Nocy Bibliotek czekała moc atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć sportowych, które przygotowała p. Weronika Stopyra. Na dzieci i młodzież czekał tor przeszkód. Wszyscy tak świetnie sobie radzili, że nie dało się wyłonić zwycięzców! Po powrocie do bibliotek, uczestnicy zostali podzieleni na grupy i przygotowali regulamin imprezy. Następnie wszyscy zasiedli do kolacji, a kiedy już wszyscy się najedli, wspólnie przeczytali wiersz „Wierszowiązałki” Joanny Mueller.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorki były lampiony do własnoręcznego wykonania. Po pracach plastycznych przyszedł czas na zbudowanie jak najdłuższego domina z książek. Atrakcja ta sprawiła wszystkim chyba najwięcej satysfakcji.

Na zakończenie Nocy przygotowany został escaperoom. Każda z grup musiała rozwiązać zagadki, wykonać poprawnie kilka ćwiczeń czy zbudować w kilka sekund wieżę z klocków, aby wydostać się z bibliotek i przejść w ciemnościach na świetlicę. Na szczęście wszystkim się udało! W oczekiwaniu na rodziców dzieci wspólnie się bawiły i wróżyły, co je spotka w przyszłości.

Organizatorki chciałyby podziękować p. Beacie Lupie – dyrektor ZSP w Ciepłowodach, p. Włodzimierzowi Szuwarowskiemu oraz p. Weronice Stopyrze za pomoc w organizacji „Nocy Bibliotek”.

Komentarze

Zostaw swój komentarz