W Ziębickim Centrum Kultury odbyło się szkolenie dla kandydatów na radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ziębicach.

Spotkanie, które odbyło się 16 maja 2019 r., otworzył burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz, który zapowiedział wielopłaszczyznową współpracę na rzecz gminy. Mówił o tym, jak bardzo ważne są pomysły młodych ludzi, których charakteryzuje świeże spojrzenie na wiele spraw. Burmistrz zapewniał także o otwartości i chęci podejmowania wspólnych inicjatyw z Młodzieżową Radą Miejską: Jestem pełen podziwu i uznania, liczę na owocną współpracę.

Do życzeń dołączyła się również obecna na spotkaniu przewodnicząca Rady Miejskiej w Ziębicach Agata Sobków dodając, że Rada Miejska w Ziębicach służyć będzie pomocą i jest otwarta na działania młodych. Ze swojej strony deklaruję, że Rada Miejska w Ziębicach jest do waszej dyspozycji. Możecie się zwracać do mnie i radnych. Życzę wam sukcesów i odwagi – mówiła przewodnicząca.

Kolejną część spotkania przeprowadził radny Rady Miejskiej w Ziębicach Wiktor Ochał. Przekazał kandydatom wskazówki dotyczące kampanii wyborczej oraz zapoznał ze statutem MRM. Czekam z niecierpliwością na wyniki wyborów oraz moment, w którym zaczniemy działać – dodał radny. Na spotkaniu zostały poruszone aspekty uczciwej kampanii wyborczej oraz dalszej pracy rady.

W spotkaniu wzięli również udział sołtys Ziębic Amelia Sołtysiak oraz członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej Anna Starczynowska i Mateusz Szwarc.

Wiktor Ochał

Komentarze

Zostaw swój komentarz