W ubiegłym tygodniu Młodzieżowa Rada Miejska w Ziębicach oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach przebywali w Warszawie na zaproszenie poseł na Sejm RP Moniki Wielichowskiej.

Spotkanie w stolicy rozpoczęliśmy od wspólnego obiadu z Panią Poseł, podczas którego rozmawialiśmy o lokalnych sprawach oraz polityce krajowej. Kolejnym punktem czwartkowego popołudnia było zwiedzanie Sejmu oraz Senatu. Pani Poseł przybliżyła nam jak funkcjonują obie izby oraz jak działa władza ustawodawcza w Polsce – mówi przewodnicząca MRM Małgorzata Jaszczyszyn.

Młodzież w sejmie przywitała również wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, która przekazała młodzieży Konstytucję RP, życząc owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Młodzież na dwudniowej wycieczce zwiedziła również Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki oraz wiele ciekawych miejsc zabytkowej oraz nowoczesnej Warszawy.

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Ziębicach oraz wszyscy uczestnicy serdecznie dziękują poseł Monice Wielichowskiej za zaproszenie oraz wspólny obiad. Była to dla Nas cenna lekcja samorządności. Dziękujemy również burmistrzowi Ziębic Mariuszowi Szpilarewiczowi, opiekunom wycieczki Sylwii Bernad i Wiktorowi Ochał oraz Pracownikom Wydziału Promocji UM w Ziębicach, za zaangażowanie w przygotowanie wyjazdu.

1 Komentarze

  1. i co to zmieni w Ziębicach ?

Zostaw swój komentarz