Wybory europejskie przesądzą o pozycji Polski w Unii Europejskiej. Wynik wyborów będzie też wskazywać kierunek, w jakim Polacy chcą iść jako społeczeństwo. Frekwencja wyborcza ma kluczowe znaczenie, aby Polacy byli godnie i kompetentnie reprezentowani w Parlamencie Europejskim. Bilans dotychczasowej – 15-letniej – obecności naszego kraju w strukturach unijnych jest pozytywny i warto ten trend wzmacniać.

Powyższe zdania oddają przesłanie spotkania, które wczoraj odbyło się w Ząbkowicach Śląskich. Gośćmi byli minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł naszego okręgu wyborczego oraz senator Aleksander Szwed – kandydat na europosła. Gospodarzem spotkania był ząbkowiczanin Marcin Gwóźdź – wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Senator Aleksander Szwed – jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości z okręgu dolnośląsko-opolskiego omówił najważniejsze zamierzenia dotyczące pracy polskiej delegacji w Parlamencie Europejskim, jaki zostanie wybrany 26 maja 2019 roku. Omówił też swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe i polityczne, dzięki któremu ewentualna praca w Europarlamencie będzie wypełniona skutecznym i profesjonalnym działaniem na rzecz interesów Polski i tego, co jest ważne dla regionu Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Na wstępie spotkania głos zabrał minister Michał Dworczyk. Zwracał on uwagę na wagę tegorocznych wyborów europejskich w kontekście zmian, jakie Prawo i Sprawiedliwość oraz całe środowisko Zjednoczonej Prawicy przeprowadziło w trakcie dobiegającej końca kadencji polskiego parlamentu. Dla kontynuacji pozytywnych zmian i ich utrwalenia – zdaniem posła Michała Dworczyka – potrzebne są kolejne lata pracy na rzecz skutecznej polityki społecznej i gospodarczej. Szczególnie mocno minister akcentował potrzebę wyborczej mobilizacji wśród sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, aby licznie wzięli udział w wyborach 26 maja 2019 roku i zachęcali inne osoby do tego.

Swoimi doświadczeniami i obserwacjami podzielił się także z zebranymi Marcin Gwóźdź – wicemarszałek Dolnego Śląska. Omawiając pracę urzędu marszałkowskiego, a szczególnie podległych sobie departamentów, wskazał na istotną rolę samorządowców w wykorzystywaniu środków unijnych na cele zgodne z potrzebami mieszkańców. Wątek ten był o tyle istotny, że wśród uczestników spotkania było wielu radnych szczebla wojewódzkiego, powiatowego oraz z gmin powiatu ząbkowickiego.

Zarówno minister Michał Dworczyk, jak i senator Aleksander Szwed i wicemarszałek Marcin Gwóźdź zgodnie apelowali o liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W trakcie dyskusji pojawiały się różne kwestie związane z polityką europejską i krajową. Politycy udzielali odpowiedzi zarówno na forum, jak i później w trakcie bezpośrednich rozmów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja 2019 r.

Komentarze

Zostaw swój komentarz