Po raz czwarty spotkaliśmy się w szkole, aby promować talenty i pasje naszych uczniów oraz podsumować ich sukcesy i osiągnięcia w mijającym roku szkolnym.

Tydzień temu wielu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach zabrało do szkoły gromadzone przez siebie zbiory i kolekcje, którymi chcieli się pochwalić. Ich ekspozycje podziwialiśmy od rana w hali sportowej. Były to m.in.: kamyki, muszelki, pluszaki, albumy, karty z piłkarzami, znaczki, monety, klocki, maszyny rolnicze, autka, prace plastyczne, puchary i dyplomy. Szczególnie zachwyciły oglądających elementy stroju jeźdźca i akcesoria niezbędne do jazdy konnej prezentowane przez Laurę Wrońską, Wiktorię Grzebielec i Paulinę Ziołę z kl. VI oraz albumy z monetami wystawione przez Michała Lipińskiego z kl. IVb i jego tatę p.Leszka Lipińskiego.

Po obejrzeniu uczniowskich wystaw bardzo atrakcyjne dla oglądających pokazy zaprezentowały nasze gimnastyczki: Zosia Tatarek z kl. IVa, Emilka Tomasiak i Zosia Pietrykiewicz z kl. III, Dagmara Tapka z kl. IVb, Paulina Kowalik, Oliwia Jamborska i Aleksandra Zapotoczna z kl. Va.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia był konkurs piosenki „Śpiewać każdy może”. Swoimi występami zachwycili nas Milena Morawska z kl. IVc – zdobywczyni drugiego miejsca, Aleksandra Rydz z kl. Va, Emilka Myślińska z kl. IVb – zdobywczyni trzeciego miejsce, Julia Pajdowska z kl. IVb, Filip Gryk-Waloszek z kl. VI, zwycięzca konkursu oraz Ewa Stokłosa z kl. IVa. Wyróżnienie otrzymał duet Aleksandra Rydz i Filip Gryk-Waloszek. Konkurs poprzedził występ 6-latków z naszego przedszkola, który wzbudził powszechny aplauz widzów, a zakończył pokaz umiejętności gry na gitarze przez Sebastiana Ziołę.

W Szkolnym Dniu Sukcesu nie tylko prezentowaliśmy swoje pasje i zainteresowania, ale również podsumowaliśmy całoroczne osiągnięcia w konkursach i zawodach. Dyplomy, nagrody książkowe, medale i gadżety ufundowane przez Radę Rodziców i wójta Gminy Ciepłowody otrzymali Mistrzowie Dobrych ManierMistrzowie Programowania, najlepsi sportowcy, członkowie chóru szkolnego, laureaci konkursów szkolnych, „Góry grosza” i „Super klasy”.

W tym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: wójt Gminy Łukasz Białkowski, sekretarz Gminy Magdalena Tęsna-Pitner, przewodniczący Rady Gminy Jacek Wolski, przewodnicząca Komisji Oświaty i Zdrowia Edyta Pieta, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji Edyta Lisowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Iwona Małozięć, radni powiatu ząbkowickiego: Teresa Markowska i Marian Kozyra oraz dyrektor szkoły Beata Lupa oraz rodzice.

Tegoroczny Dzień Sukcesu dostarczył nam wielu wrażeń i potwierdził fakt, że uczniowie ZSP w Ciepłowodach mają ciekawe i zróżnicowane zainteresowania oraz talenty, które chętnie prezentują społeczności szkolnej inspirując do poszukiwania tych, którzy ich jeszcze nie odkryli.

Marzena Pakuła

Komentarze

Zostaw swój komentarz