KULTURA

Idzie zima

0

Ktoś pogasił wszystkie światła. Świat się ugiął od zamieci. I pomimo wielkich chęci, nie mam dobrych wieści. Chciałoby się uciec. Nie przed wszystkim się da Idzie zima. Wiem, że nigdy nie jest łatwa. Niesie ciemny dzień przy sobie Nieruchome myśli w głowie żywe są o Tobie. Byle śpiewać było o czym. Serce było wciąż gorące. Znowu krótsze będą noce, zobaczymy słońce. Chciałoby się uciec. Nie przed wszystkim się da. Chciałoby się uciec. Nie przed wszystkim się da. Idzie zima. Idzie zima. Nie ma takiej nadziei. Która jeszcze coś zmieni. Idzie zima. Chciałoby się uciec. Nie przed wszystkim się da. Chciałoby się uciec, ale nie przed wszystkim się da. Idzie zima.

Najnowszy singiel rodzeństwa Kasi Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicza pod jakże aktualnym (oby!) tytułem „Idzie zima” miał premierę 5 grudnia 2019 r. Do współpracy przy piosence artyści zaprosili sześciu muzyków tworzących BUM BUM ORKeSTAR. Piosenka mówi o tym, że zima faktycznie jest jednym z najtrudniejszych okresów w roku. Wiąże się to nie tylko z samą pogodą, ale przede wszystkim zmianami samopoczucia. Utworze inspiruje jednak do pozytywnego nastawienie, bo żywione uczucia, miłość do bliskiej osoby sprawią, że przetrwanie zimy stanie się łatwiejsze i ostatecznie nadejdą cieplejsze dni. Duet „Kwiat Jabłoni” tworzą muzykę w klimacie folkowo-popowym o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi. Oficjalnie funkcjonują dopiero od marca 2018 roku. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień. Posłuchajcie ich balladowego śpiewania – idealnego na tę porę roku.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz