Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Szkolną zorganizowały cykl zajęć biblioteczno-patriotycznych pt. „100 lat niepodległości”. Warsztaty skierowane były do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej, zaś dla starszej młodzieży i dorosłych przygotowany został konkurs pt. „Historia Polski w pigułce”. Ich celem było wzmocnienie poczucia patriotyzmu oraz przedstawienie polskich symboli narodowych.

W trakcie warsztatów dzieci poznały historię powstania państwa polskiego uczestnicząc w teatrzyku Kamishibai, pt. „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” z ilustracjami Łukasza Łubińskiego. Przy pomocy komputerów wyszukiwały grafiki polskiej flagi i godła, a następnie oglądały ręcznie wykonane symbole narodowe. Klasy I po wysłuchaniu legendy miały za zadanie pokolorowanie flagi, zaś starsi uczniowie wykonywali ćwiczenia związane z godłem w przygotowanych przez bibliotekarki kartach pracy. Na zakończenie zajęć wszyscy chętnie pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Zadaniem uczestników w konkursie historycznym było wypełnienie testu składającego się z 22 pytań. W sumie w konkursie wzięło udział 39 osób, zaś do losowania nagród zakwalifikowało się 18 uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy i podziwiamy ogrom posiadanej wiedzy. Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczniowie i dorośli chętnie brali udział w przygotowanych atrakcjach.

Iwona Małozięć i Marzena Pakuła

Komentarze

Zostaw swój komentarz