Policja Dolnośląska od dwóch dni ma nowe radiowozy oznakowane, spośród których jeden trafił do komendy powiatowej w Ząbkowicach Śląskich. Są też nowe radiowozy nieoznakowane. Będą one wyposażeniem specjalnie utworzonej grupy „Speed”, która w naszym regionie będzie m.in. przeciwdziałać agresywnym i brawurowym zachowaniom na drogach Dolnego Śląska.

10 pojazdów służbowych kupiono za prawie 1,8 mln zł z puli środków przeznaczonych na modernizację Policji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Budżetu Środków Europejskich. Do naszej Policji trafi 5 nieoznakowanych samochodów marki BMW, które staną się narzędziem pracy grupy „Speed”. Te super-samochody będą używane przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Działać będą jednak na terenie całego województwa dolnośląskiego. Patrole wchodzące w skład grupy będą obecne na autostradach, drogach szybkiego ruchu, na arteriach wojewódzkich i traktach lokalnych.

5 pojazdów oznakowanych marki Volkswagen T6 trafi do Ząbkowic Śląskich oraz do Jawora, Kamiennej Góry, Środy Śląskiej i Złotoryi.

Uroczystość przekazania radiowozów odbyła się dwa dni temu w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W ceremonii brali udział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak oraz zastępca komendanta wojewódzkiego Policji insp. Dariusz Wesołowski.

Dolny Śląsk ma coraz więcej dróg ekspresowych i autostrad, stąd też coraz większe potrzeby. Ten sprzęt z całą pewnością się przyda. Jak widać po statystykach, policjanci dobrze z niego korzystają. Mamy rekordowy poziom poczucia bezpieczeństwa w skali kraju, dochodzimy już do 90 procent osób, które w Polsce czują się bezpiecznie i to w znacznej mierze dzięki funkcjonariuszom policji, także dolnośląskim – ocenił wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Komentarze

Zostaw swój komentarz