Elia Cotaldo nazywany „bratem pocieszenia” lub „drugim ojcem Pio” przybędzie do Ząbkowic Śląskich. Przez dwa dni będzie gościem parafii pw. Św. Anny przeżywającej swoje doroczne święto patronalne. Kulminacją obecności włoskiego stygmatyka będzie niedzielna celebra na ząbkowickim Rynku.

Elia Cataldo od 1990 r. nosi widoczne stygmaty, a co piątek na jego rękach, nogach i boku otwierają się rany. W Wielkim Tygodniu, przeżywa mękę Chrystusa. Urodził się w 1962 r. we Francavilla Fontana we Włoszech.  Według relacji krewnych, jako małe dziecko, nie przyjmował pokarmów przez cały Wielki Post oraz widywał anioły i Maryję. Wielokrotnie zawożono go do szpitala, ale lekarze nie mogli stwierdzić żadnej choroby. W 1985 roku wstąpił do zgromadzenia ojców kapucynów, gdzie został do jesieni 1994 roku. Po latach rozeznawania w 2001 r. rozpoczął misję ewangelizacyjną. Trzy lata później przeniósł się do Calvi w Umbrii. Tam, w dawnym klasztorze franciszkańskim – obecnie remontowanym – mieszka z współbraćmi ze wspólnoty Apostoli di Dio. Do tego klasztoru co roku przyjeżdża wielu pielgrzymów z Włoch i całego świata. Elia pozostaje pod zwierzchnictwem biskupa diecezji Terni, na którego ręce złożył prywatne śluby oraz pod duchową opieką księdza Marco Belladelli, który towarzyszy mu zawsze w jego zagranicznych podróżach

W jednym z wywiadów udzielonych w trakcie aktualnej wizyty w Polsce Brat Elia powiedział m.in.: Jestem w Polsce po raz piąty. Niesiemy Słowo Boże wszystkim. Dzisiaj niestety ludzie są zamknięci w swoich domach. Muszą być bardziej otwarci. Wszyscy myślą tylko o sobie, dla mnie, dla mnie, dla mnie…

Brat Elia spędzi w Ząbkowicach Śląskich dwa dni na zaproszenie ks. Krzysztofa Herbuta – proboszcza parafii pw. Św. Anny. Będzie uczestniczył w liturgii odpustowej w sobotę 27 lipca 2019 r. o godz. 18:00 w kościele parafialnym. Następnego dnia, tj. w niedzielę 28 lipca 2019 r. o godz. 11:00 weźmie udział w Mszy św. na ząbkowickim Rynku.

W niedzielę trzeba się spodziewać ograniczeń ruchu w obrębie placu centralnego i przyległych ulic w godz. 7:00 – 15:00, co widać na poniższej mapce. Osoby docierające samochodami na liturgię są proszone o podporządkowanie się poleceniom służb oraz korzystanie tylko z wyznaczonych miejsc postoju. Należy zabrać ze sobą krzesełka oraz wodę pitną (na wypadek upału). Kierowcy mogą umieszczać za przednią szybą załączony pod mapką emblemat uczestnika uroczystości.

Komentarze

Zostaw swój komentarz