0

Ponad 100 rowerzystów – fanów kolarstwa MTB pojawiło się w Bardzie, aby uczestniczyć w premierowym przejeździe nowo utworzonymi trasami rowerowymi typu singletrack. Trasy utworzono w ramach projektu „Singletrack Glacensis”.

Start masy krytycznej – czyli korowodu rowerzystów z wozem OSP Brzeźnica i OSP Przyłęk oraz ciuchcią Bardolino na czele – miał miejsce przed południem z mostu kamiennego w kierunku ul. Lipowej. Przy bramie wjazdowej na Pętlę Hrabiowską – to jedna z nowych tras – dokonano oficjalnego otwarcia. Wczesnym popołudniem, po przejechaniu tras singletrack, nadszedł dla kolarzy i zaproszonych gości czas na regeneracyjny gulasz z muflona. Pogoda dopisała, dobry humor i świetna zabawa – jak zawsze również!

Projekt „Singletrack Glacensis” to ponad 133 km tras typu singletrack położonych na terenie 7 gmin: Bardo (31,5 km), Bystrzyca Kłodzka (5,3 km), Gmina Kłodzko (15 km), Lądek Zdrój (22 km), Międzylesie (14,6 km), Stronie Śląskie (19,3 km) i Złoty Stok (26 km). Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej. Trasy wykonane w Gminie Bardo poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej do Opolnicy/Barda. W ramach projektu posadowiona została stacja doładowawcza dla e-bike’ów oraz stacja naprawcza (znajdują się one przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie).

Projekt „Singletrack Glacensis” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

Komentarze

Zostaw swój komentarz