Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych jest nie tylko największą imprezą pływacką we Wrocławiu, ale jednocześnie kwalifikacją do zawodów ogólnopolskich. W imprezie brał udział klub „ZAMEK” Opolnica. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością polscy olimpijczycy Renata Mauer-Różańska, oraz Rafał Kubacki. To już dziesiąta edycja największych zawodów pływackich, w których wystartowała rekordowa liczba 180 zawodników.

Jubileuszowy Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych rozegrany został 11 kwietnia, w pływalni AWF Wrocław przy Alei Paderewskiego 35. – To największe zawody dla osób z niepełnosprawnością intelektualną we Wrocławiu i drugie największe w województwie – podkreśliła Alicja Pacześniak z komitetu organizacyjnego X Dolnośląskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych – Dla zawodników mityng jest zwieńczeniem dwuletnich przygotowań, treningów i zajęć sportowo-rehabilitacyjnych. Daje im to poczucie sukcesu i okazję do sportowej rywalizacji – dodała współorganizatorka.

W tak dużym wydarzeniu nie zabrakło klubu „ZAMEK” Opolnica. Reprezentacja składała się z czterech zawodników. Regularne treningi prowadzone na krytej pływalni w Kłodzku zaowocowały w końcowym rezultacie. W konkurencji pływania stylem klasycznym na 25 m Patryk Żywar zajął trzecie miejsce oraz również trzecie miejsce na 25 m stylem grzbietowym. Maciej Pietrzak borykający się z częstymi dyskwalifikacjami, tym razem nie dał szans rywalom i na dystansie 25 m stylem dowolnym wywalczył złoty medal. Dwóch pozostałych zawodników nie umiejących jeszcze pływać również wypadli bardzo dobrze. Sebastian Wodziczko w pływaniu z pomocniczym sprzętem pływającym zajął pierwsze miejsce oraz złoty medal w chodzie po dnie. Piotr Klotz wywalczył srebrny medal w chodzie oraz srebrny w pływaniu z pomocniczym sprzętem.

Głównym celem tego wydarzenia było rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w naszym regionie oraz nawiązywanie przyjaznych kontaktów między zawodnikami. Mityng był nie tylko przepustką do zawodów ogólnopolskich, ale także dał podstawę do wyłonienia reprezentacji Dolnego Śląska.

Poprzez: DPS „Zamek” w Opolnicy

Komentarze

Zostaw swój komentarz