KULTURA

Żmijowisko

0

Ence pence, w której ręce, raz dwa trzy, szukasz ty. Ence pence, w której ręce raz dwa trzy, szukasz ty. Tak ciemno, tak duszno, tak mętnie, tak boli. Przez wodę tak ciemną jak strach, tak idę tak płynę bez ciebie, bez szans, gdzie światło, gdzie radość i spokój i świat. Na powierzchnię płyniesz w tłumie. Na dno opadasz sam, sam, sam. Wierzyłem naiwnie, że znajdę cię tam, bo jakoś przedziwnie dostrzegłem przez ślad. Ence pence, w której ręce, raz dwa trzy, szukasz ty. Ence pence, w której ręce, raz dwa trzy, szukasz ty. Masz pewność, masz dowód, masz racje i spokój. Ja nie mam nic. Wśród lepszych, silniejszych budujesz swój świat. Ja pragnę tak mocno pokonać ten ból, co wciąga mnie na dno. Na powierzchnię płyniesz w tłumie, na dno opadasz sam, sam, sam. Wierzyłem naiwnie, że znajdę cię tam, bo jakoś przedziwnie dostrzegłem przez ślad. Raz dwa trzy, szukasz ty. Ence pence, w której ręce, raz dwa trzy, szukasz ty. Ence pence, w której ręce, raz dwa trzy, szukasz ty.

Dokładnie tak widziałem swoje „Żmijowisko”. Jest malowniczo, jest tajemniczo. Ta idylliczna okolica to świetne tło dla kryminału, bo zderzenie świata zbrodni i zła z tą sielskością jest fascynujące. To metafizyczne uczucie, kiedy patrzysz na to, co napisałeś, widzisz to w rzeczywistym świecie – powiedział autor kryminału Wojciech Chmielarz. Powieść Wojciecha Chmielarza połknąłem w jedną noc i do ostatnich stron nie domyślałem się zakończenia. Nie tylko Skandynawowie mają ostatnio szczęście do świetnych kryminałów. Poza zajmującą fabułą są tu ciekawe relacje między bohaterami i celne komentarze do rzeczywistości (również świata show biznesu). Akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych, co zwiększa poziom trudności – mówi Paweł Domagała. I dodaje: Czasem jestem pytany, czy wolę być aktorem, czy muzykiem i zawsze wtedy odpowiadam, że mam to szczęście, że mogę spełniać się w dwóch zawodach, o których marzyłem od dziecka. Czasem, bardzo rzadko, zdarza się, że muzyka i aktorstwo przenikają się i takim przypadkiem jest „Żmijowisko”.

Po zakończeniu zdjęć powstała inspirowana serialem piosenka „Żmijowisko” z tekstem Zuzanny Grabowskiej, żony Pawła Domagały. Klip z tą piosenką, na kanwie zdjęć z planu zapowiada serial, jaki znajdzie się w programie Canal+. W sieci można tej piosenki słuchać zaledwie kilkadziesiąt godzin, ale ponad 160-tysięczna widownia zdaje się świadczyć o zainteresowaniu kolejnym utworem lubianego aktora, wokalisty i muzyka.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. 

Komentarze

Zostaw swój komentarz