Gmina Złoty Stok na budowę świetlicy wiejskiej w Płonicy otrzyma pomoc w kwocie 500 tys. zł.  Z kolei Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku pozyskało prawie 160 tys. zł na adaptację pomieszczeń remizy strażackiej w Mąkolnie, gdzie powstanie świetlica wiejska.

Aplikacja gminy Złoty Stok jest na pozycji nr 1 w rankingu pomocy, jaką Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek złotostockiego CKiP znalazł się na 18 pozycji wspomnianego wyżej rankingu. Ogółem samorząd województwa dolnośląskiego w pierwszym tegorocznym rozdaniu na wsparcie projektów realizowanych w obszarach wiejskich przeznaczył nieco ponad 30 mln zł. Wczoraj zdecydowano, iż pomoc trafi do 54 samorządów lub instytucji samorządowych na budowę lub modernizację obiektów mających służyć integracji lokalnych społeczności poprzez kulturę. Najwyższą kwotowo pomoc otrzyma gmina Wińsko (powiat wołowski), gdzie ponad 1 471 tys. zł zasili projekt budowy tzw. Akademii Sztuk Prowincjonalnych, czyli sieci innowacyjnych świetlic wiejskich w tej gminie.

Już wczoraj wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Gwóżdź napisał na swoim fanpejdżu m.in.: Uznanie dla Złoty Stok, Kłodzko, Dobromierz, Wałbrzych, za zajęcie pierwszych miejsc w liście rankingowej. Na 32 miejscu, z liczbą 24 pkt, znalazła się Gmina Ząbkowice Śląskie, dla której przeznaczymy dofinansowanie w wysokości 500 000 zł na budowę wielofunkcyjnego budynku w Stolcu. Osobiście wierzę, że wiele miejscowości, które nie posiadały tego typu obiektów dzięki uzyskanemu dofinansowaniu i nowoczesnej infrastrukturze będzie w stanie skuteczniej integrować lokalną społeczność.

Jak wynika z opublikowanego przez UMWD komunikatu, z terenu powiatu ząbkowickiego w grupie beneficjentów znalazła się gmina Ząbkowice Śląskie. 500 tys. zł zasili projekt budowy budynku wielofunkcyjnego w Stolcu (o którym pisaliśmy w naszym portalu prawie dwa lata temu). Pomoc otrzyma także gmina Ciepłowody, gdzie prawie 346 tys. zł trafi na budowę Świetlicy wiejskiej w Muszkowicach. Wniosek ten znalazł się na pozycji 36. Na liście rezerwowej znalazła się Gmina Stoszowice, która ma szansę uzyskać 500 tys. zł na budowę świetlicy wiejskiej w Budzowie. Będzie to możliwe, jeśli kwota ewentualnych oszczędności po przetargach na projekty, które uzyskały dotację, pozwoli na przekazanie środków tym wnioskodawcom, którzy zajęli miejsca od 55 do 79 w rankingu pozytywnie ocenionych aplikacji. Gmina Stoszowice ze swoim wnioskiem znajduje się na pozycji 64.

Komentarze

Zostaw swój komentarz