Kapitalny remont połączony z modernizacją parteru i piętra budynku wielofunkcyjnego hali sportowej w Kamieńcu ząbkowickim wykonany. Obiekt został w pełni przystosowany do utworzenia w nim Gminnego Centrum Rehabilitacji. Taką informację przekazał wczoraj wójt Marcin Czerniec.

Placówka ma zacząć działalność we wrześniu 2019 r. Na ponad 400 m.kw. przygotowane są gabinetami do zabiegów rehabilitacyjnych oraz dla specjalistów z różnych działów lecznictwa. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych dzięki wbudowanej windzie. Wykonane dotąd roboty budowlane i wykończeniowe kosztowały ponad 1 mln zł. Gmina Kamieniec Ząbkowicki do końca czerwca 2019 r. zamierza wybrać podmiot, który będzie w wykonywał świadczenia w tworzonym Gminnym Centrum Rehabilitacji.

Jak napisał włodarz wójt Marcin Czerniec w najbliższym czasie podjęte będą stosowne uchwały rady gminy, które w ramach konkursu będą gwarantowały udzielanie bezpłatnych świadczeń rehabilitacyjnych dla wybranych grup wiekowych mieszkańców (…) Te działania, będą programem wieloletnim. Całościowo dopełnią ofertę rehabilitacyjną dla naszych mieszkańców – tak jak istniejące już programy profilaktycznych bezpłatnych szczepień dla mieszkańców przeciwko grypie oraz bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV.

Do końca tegorocznych wakacji letnich budynek kamienieckiej hali sportowej ma jeszcze mieć nową elewacja i wyremontowany dach. Już są za to wykonane nowe łazienki z armaturą sanitarną, odnowione podłogi, zamontowana jest nowa instalacja nawiewno-wywiewna oraz wstawione nowe okna i drzwi.

Mniej optymistyczne wiadomości płyną natomiast ze szpitala św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich.

Całkowite wstrzymanie przyjęć na oddział internistyczny w ząbkowickim szpitalu, które – jak informowaliśmy w naszym portalu – miało rozpocząć się w maju zostało przesunięte na czerwiec.

Według rzeczniczki prasowej spółki EMC Szpitale Instytut Medyczny, termin zawieszenia działalności oddziału internistycznego ząbkowickiej lecznicy został odroczony do 3 czerwca 2019 r. I to jest informacja dobra. Niedobra jest taka, ze zdaniem władz spółki i dyrekcji szpitala sytuacja kadrowa na oddziale wewnętrznym nadal jest bardzo trudna i wciąż występuje deficyt w obsadzie lekarskiej. Jeśli tych braków nie uda się uzupełnić, to od 7 czerwca 2019 r. oddział zostanie tymczasowo zamknięty.

Komentarze

Zostaw swój komentarz