Na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbył się XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Turgol 2019. Impreza ta często nazywana jest dolnośląskim mundialem, a drużyny przygotowują się do niej przez cały rok.

Drużyna piłkarska „Zamek Opolnica” z Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy po raz piąty wzięła udział w tym turnieju, który odbył się w dniach 19 – 20 września br. Trenerem drużyny jest Marek Stanny. Frekwencja dopisała i do rozgrywek zgłosiło się w sumie 14 drużyn z całego Dolnego Śląska. Wzorem lat poprzednich organizatorzy podzielili wszystkich na dwie grupy: ekstraklasa i pierwsza liga, a nad sprawnym przebiegiem zawodników czuwali profesjonalni sędziowie. Zawodnicy Opolnicy w zeszłym roku zajęli trzecie miejsce i tak zostali rozpisani w tabeli ekstraklasy.

Reprezentacja z powiatu ząbkowickiego, jak co roku przyjechała walczyć o najwyższe trofeum. Nie było to łatwe, gdyż luki kadrowe nie napawały optymizmem. Jedyną nadzieją było wsparcie zawodników Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich, którzy od jakiegoś czasu wspierają i integrują się z drużyną.

Ostatecznie „Zamek Opolnica” pewnie pokonał swoich rywali na boisku i zajął pierwsze miejsce w całym turnieju. Zawodnicy udowodnili, że ciężką pracą, determinacją, zaangażowaniem i regularnymi treningami zasługują na miano mistrzów. Wyniki osiągnięte w meczach wzbudziły wielkie uznanie wśród pozostałych uczestników turnieju oraz zaproszonych gości. Nie byli faworytami, ale po czterech latach wywalczyli to prestiżowe trofeum. W całym turnieju drużyna strzeliła 31 bramek i straciła tylko 1. Najważniejszy rywal i triumfator poprzedniej edycji Milicz został pokonany 2:0.

Po dwóch dniach piłkarskich zmagań i super-sportowej rywalizacji nastąpiło uroczyste ogłoszenie zwycięzców, wręczenie dyplomów, pucharów oraz oficjalne zakończenie turnieju. Cały projekt wsparł i współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Poprzez: Bardzka Pozytywka

Komentarze

Zostaw swój komentarz