Pasjonat spacerów po górach, jazdy rowerem i spływów kajakowych, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej i rodowity ząbkowiczanin – ks. Daniel Rydz – obejmie w najbliższą niedzielę parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Starczowie.

Ks. Daniel Rydz urodził się w 1975 r. w Ząbkowicach Śląskich, maturę zdał w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach, sakrament święceń przyjął w 2003 r. we Wrocławiu. Był wikariuszem w parafiach w Wałbrzychu i Świdnicy. Opiekował się w diecezji świdnickiej Eucharystycznym Ruchem Młodych i duszpasterstwem harcerzy i harcerek. Od 2017 r. prowadził Centrum Inicjatyw Ekonomicznych „Stanislaus”. Od 2018 r. jest zastępcą dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej. Jest także rejonowym wizytatorem katechizacji, członkiem Rady Duszpasterskiej, a w 2019 r. otrzymał odznaczenie rokiety i mantoletu.

Ulubione motto ks. proboszcza Daniela Rydza brzmi: „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście”.

Po śmierci śp. ks. Wojciecha Jasińskiego, którego wierni tłumnie pożegnali w ubiegły piątek, biskup diecezjalny mianował nowego duszpasterza w Starczowie. Uroczyste wprowadzenie w urząd proboszcza odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 13:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Starczowie.

4 Komentarze

  1. Gratulacje! Ale autor nie przygotował się do artykułu. Ks. Daniel to stolczanin od urodzenia, mieszkał i wychował się w Stolcu i parafianie w Starczowie i Stolcu dobrze o tym wiedzą. Pozdrawiam

    1. Właśnie miałam to napisać Pan Daniel to Stolczanin,po co tak zmieniać fakty

      1. Nie zmieniamy faktów, lecz podajemy znane nam.

    2. Ks. Daniel urodził się w Ząbkowicach Śląskich – to wiemy z oficjalnej biografii. Był mieszkańcem wsi Stolec w gminie Ząbkowice Śląskie – to wiemy od Państwa. Za tę wiadomość dziękujemy.

Zostaw swój komentarz