0

10 października br. w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbyła się Gminna Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która została przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Andrzej Popławski, który powitał wszystkich gości, w tym burmistrza Marcina Orzeszka, przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Dominika, kierownika wydziału edukacji i spraw społecznych Ewę Figzał, kierownika wydziału edukacji, kultury i sportu Annę Marcinków, nauczycieli, pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli i rodziców.

Uczniowie poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Młodzi artyści piosenkami, tańcem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli.

Młodzież uczniowska doceniła i podkreślała swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Dyrektor Szkoły podziękował występującym uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali akademię.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom. Następnie burmistrz Marcin Orzeszek wręczył nagrodę burmistrza dyrektorom i nauczycielom. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Impreza zakończyła się spotkaniem towarzyskim, w którym wzięli udział nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy szkoły i emeryci.

Justyna Zabłocka

Komentarze

Zostaw swój komentarz