Kolejny rok z rzędu Ziębickie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w dniu Wigilii tj. 24 grudnia 2019 r. godz. 14. Zorganizowało spotkanie wigilijne dla samotnych mieszkańców Ziębic.

Wigilia odbyła się na plebanii parafii św. Jerzego w Ziębicach. Udział w niej wzięło ok. 20 ziębiczan, dla których była to jedyna okazja, aby spędzić ten jakże wyjątkowy dzień w roku, nie samotnie, lecz w towarzystwie innych osób. Spotkanie rozpoczęto kolędą bożonarodzeniową, odczytaniem Pisma Świętego oraz przełamaniem opłatka. Później była czas na wieczerzę wigilijną. Na stołach nie zabrakło wigilijnych potraw: barszczu z uszkami, pierogów oraz ryby.

W trakcie uroczystości śpiewano kolędy, rozmawiano o problemach życiowych przybyłych ziębiczan oraz o planach Ziębickiego Koła im. św. Brata Alberta. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała bożonarodzeniowa atmosfera. Na zakończenie każdy z obecnych otrzymał świąteczny upominek.

Szczególne podziękowania należą się Państwu Derkacz za przygotowane przepysznych potraw wigilijnych. Ziębickie Koło im. św. Brata Alberta reprezentowane było w tym dniu przez prezesa Koła – ks. Bogusława Konopkę, wiceprezesa Andrzeja Regnera oraz członka zarządu Mariusza Szczepanowskiego.

Andrzej Regner – wiceprezes Ziębickiego Koła im. św. Brata Alberta

Komentarze

Zostaw swój komentarz