KULTURA

Więcej niż kochanek

0

Jeśli chcesz zobaczyć, jak zmywam nocą z siebie twarz, musisz być więcej niż kochanek. Jeśli posmakować chcesz soli z morza moich łez musisz być więcej niż kochanek. Nie odwrócę biegu lat. Żeby ze mną ruszyć w świat musisz być więcej niż kochanek. Musisz siłę w sobie mieć, by przeszłości bagaż mieć. Musisz być więcej niż kochanek. Lepiej odejdź. Łatwiej skryć pod osłona nocy wstyd. Słońce znów osuszy oczy przepłakane albo zostań. Jeśli chcesz dzielić ze mną życia chleb, jeśli pragniesz więcej być niż kochanek. Od słodyczy twoich ust, wole prawdę cierpkich słów. musisz być więcej niż kochanek. Cóż ci mogę jeszcze dać, nie mam siły się już bać. Musisz być więcej niż kochanek. Lepiej odejdź. Łatwiej skryć pod osłona nocy wstyd. Słońce znów osuszy oczy przepłakane. Albo zostań, jeśli chcesz dzielić ze mną życia chleb, jeśli pragniesz więcej być niż kochanek.

Olga Bończyk urodziła się we Wrocławiu. Na tamtejszej Akademii Muzycznej ukończyła wydział wokalno-aktorski. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band, który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. – Kiedy byłam jeszcze bardzo małą dziewczynką, marzyłam o tym, żeby zostać artystką i te marzenia zwyczajnie mi się spełniły. Radość z faktu, że tak się stało, daje mi do dzisiaj poczucie ogromnego spełnienia. To, co dostałam, co sobie wypracowałam oraz to, gdzie dzisiaj jestem, jest dla mnie ciągle wielką radością i takim dziecięcym zdziwieniem, że mi się wszystko udaje. – opowiada artystka. Piosenka „Więcej Niż Kochanek”, obecna w playlistach od ponad miesiąca, jest wynikiem połączenia muzycznej wrażliwości wokalistki i aktorki. Chillout-owo wykonana bossanova w piękny, poetycki sposób opowiada o uczuciowej relacji dojrzałej kobiety i o tym jakie emocjonalne wyzwania towarzyszą takiemu związkowi.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz