2 września br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza rok nauki rozpoczął się dniem wielu wspólnych przeżyć całej społeczności szkolnej.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św., a po jej zakończeniu władze gminy, uczniowie na czele z pocztem sztandarowym szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  Minutą ciszy – w 80-lecie rocznicy wybuchu II wojny światowej – wszyscy uczcili pamięć poległych i oddali hołd tym, którzy przeżyli ten bolesny okres w historii naszej ojczyzny.

Dalsza część pierwszego dnia po wakacjach odbyła się w hali sportowej. Dyrektor Beata Lupa powitała przybyłych gości, w tym wójta gminy Ciepłowody Łukasza Białkowskiego, sekretarza gminy Magdalenę Tęsną-Pitner, przewodniczącego Rady Gminy Jacka Wolskiego, dyrektorów zaprzyjaźnionych instytucji, licznie przybyłych rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.

Zwracając się do uczniów, życzyła im sukcesów w nauce, a   przede wszystkim ciekawości świata i i wielu szkolnych przyjaciół. Pierwszoklasistom szczególnie serdecznie życzyła, aby żeby poczuli się w szkole jak w domu, jak w serdecznej, wspierającej się rodzinie. Głos zabrał również wójt. Zwrócił uwagę na znaczenie zdobywania wiedzy, ale również na kształconą w ciepłowodzkiej szkole umiejętność traktowania z szacunkiem każdego człowieka, aby nigdy nie powtórzyła się tragedia sprzed 80 lat.

Ten ważny dzień zakończył spotkaniami uczniów w klasach z wychowawcami.

Komentarze

Zostaw swój komentarz