0

Oliwia Józefowicz i Paula Bernaczek – uczennice ząbkowickiego Liceum Ogólnokształcącego reprezentowały wczoraj powiat ząbkowicki na Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Rosyjskiej.

Inicjatorką wydarzenia promującego kulturę rosyjską jest Magdalena Halikowska – nauczycielka języka rosyjskiego. Jako społeczniczka zajmuje się animacją życia kulturalnego i występuje jako aktorka w spektaklach Stowarzyszenia Animatorów Kultury. Od jesieni jest także radną rady miejskiej w Ząbkowicach Śląskich. Współorganizatorami przeglądu są dwie szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku oraz Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich.

Ubiegłoroczna impreza z hasłem „Odcienie miłości” miała miejsce w Ząbkowicach Śląskich i relacjonowaliśmy ją obszernie w naszym portalu.

Tegoroczna i druga zarazem edycja odbyła się w Kłodzku pod hasłem „W świecie rosyjskiej piosenki / В мире русской песенки. Ząbkowicki Ogólniak wysłał mocne wokalnie dziewczęta: Paulę Bernaczek i Oliwię Józefowicz, która zajęła III miejsce.

Po części konkursowej uczniowie, nauczyciele wysłuchali części artystycznej – koncertowej w wykonaniu uczniów Chrobrego. Wykonanie powszechnie znanej „Katjuszy” wzbudziło – jak zwykle – wielki aplauz publiczności.

foto: Adrian Janicki / Magdalena Halikowska

Komentarze

Zostaw swój komentarz