13 stycznia 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak każdego roku, nie trzeba było długo namawiać uczniów naszej szkoły do włączenia się w organizację i pomoc na rzecz WOŚP. Na terenie gminy, można było spotkać 16 wolontariuszy z identyfikatorami i puszkami. Byli to: Julia Piątkowska, Aleksandra Palac, Natalia Bielan, Natalia Ułan, Julia Prygoń, Julia Knochowska, Joanna Adamowicz, Sara Zioła, Sebastian Zioła, Filip Szczepański, Michał Kuczaj, Daria Forenda, Dominika Telega, Amelia Jaksender, Julia Tomasiak oraz Gabriela Misiura. Wolontariusze, już od wczesnych godziny rannych pod opieką nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców kwestowali i zachęcali z uśmiechami na ustach do podzielenia się datkami na rzecz WOŚP.

Ciepłowodzki 27. Finał WOŚP rozpoczęliśmy o godzinie 17:00. Na program imprezy złożyły się występy artystyczne uczniów oraz zaproszonych gości. Przed zgromadzoną publicznością swój talent i zdolności aktorskie zaprezentowali nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z Samorządowego Przedszkola im. Bajkowej Krainy z Ciepłowód. Uczennice szkoły podstawowej wystąpiły z uroczym tańcem z szarfami oraz układami gimnastycznymi, a swoje talenty wokalne zaprezentowali Aleksandra Rydz, Julia Knochowska, Filip Gryk-Waloszek oraz Kacper Szuwarowski. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili studenci III roku na kierunku „Psychofizyczne kształtowanie człowieka” Gabriela Mykita oraz Mateusz Żygadło prezentując „Trening w parach”. Niecodzienną atrakcją był pokaz tańca z kulami ognia w wykonaniu Marceliny Botuszan. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu „Swing ze Strzelina i okolic” w składzie: Ewa Obrocka, Andrzej Calów i Michał Żygadło. Publiczność nie szczędziła oklasków.

Na zgromadzone dzieci czekało mnóstwo atrakcji, takich jak „dmuchańce”, popcorn, wata cukrowa, malowanie twarzy. Ponadto, można było również uczestniczyć w warsztatach garncarskich oraz warsztatach lukrowania pierników, a także dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego. Głodni i spragnieni goście mogli się napić i nasycić, gdyż Rada Rodziców przygotowała pyszne, domowe wypieki i łakocie oraz zapiekanki i frytki. W tym miejscu pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Radzie Rodziców, na której wsparcie, w tym również finansowe, a także pomoc zawsze możemy liczyć. Kulminacyjnym punktem dnia było „Światełko do nieba” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ufundowane przez Wójta Gminy Ciepłowody Łukasza Białkowskiego.

Podczas finału zebrano kwotę: 7619.76 złotych. Wszystkim MIESZKAŃCOM, WOLONTARIUSZOM, DARCZYŃCOM, SPONSOROM oraz Instytucjom wspomagającym składamy serdeczne podziękowania za dobroć serc i chęć pomocy dla osób, które wymagają opieki medycznej– jesteście wielcy i wspaniali, a Wasza hojność utwierdza nas w przekonaniu, że naprawdę było warto! Na pochwałę zasługuję również Samorząd Uczniowski, który przy pomocy opiekunów i wychowawców zorganizował dnia 10 stycznia dyskotekę szkolną, z której całkowity dochód (300 zł.) przeznaczył na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Tegoroczną organizacją WOŚP w Ciepłowodach zajął się p. Michał Żygadło- szef sztabu, wraz z członkami sztabu: Elżbietą Krawczyk, Anna Olejnik-Rydz,  Marzeną Pakułą,  Anną Pokrywką, Urszulą Bochenek, Izabelą Fajkowską,  Magdaleną Cieślachowską i Wojciechem Fajkowskim. Nie można byłoby przeprowadzić finału WOŚP bez wsparcia i pomocy ze strony naszych darczyńców i sponsorów. Byli nimi: wójt gminy Ciepłowody Łukasz Białkowski, Beata Lupa – dyrektor szkoły, Marcin Błaźniak, sklep „Franek” Panele i Podłogi Ząbkowice Śląskie, Rada Rodziców, Beata Gil i Pracownicy Pogotowia Ratunkowego z Ząbkowic Śląskich, Wiesława i Czesław Trawińscy, Robert Wagner, aspiranci sztabowi Rafał Smela i Jarosław Kępka, aspiranci sztabowi Artur Sikorski kierownik rewiru II dzielnicowych oraz Arkadiusz Chochorowski kierownik rewiru I, GOKiP Ciepłowody, Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciepłowód i Dobrzenic, Beata i Bogdan Rapciak, Paszkiewicz – stadnina koni, Agnieszka Stawowy, Fundacja “Sztukupuku” Ciepłowody, Zespół „Swing ze Strzelina i okolic”, Sklep A-Z Ciepłowody, Małgorzata Staroń, Gabriela Mykita, Mateusz Żygadło, Barbara Trzybulska, Elżbieta Malinowska, Pierniczki ze Szlaku Cystersów,  Marzena Wrońska, Aneta Sziller i Halina Gulej. Całą imprezę prowadził niezastąpiony Robert Wagner, a nad nagłośnieniem czuwał Włodzimierz Szuwarowski.

Szef Sztabu WOŚP Ciepłowody Michał Żygadło

Komentarze

Zostaw swój komentarz