0

Ząbkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Szklarach (gmina Ząbkowice Śląskie) doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł starszy mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę ok godz. 20:30. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w przechodzącego przez przejście dla pieszych uderzył motocyklista jadący od strony Ząbkowic Śląskich. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali przybyli niezwłocznie policjanci. Pobrano między innymi krew do badań w celu sprawdzenia stanu trzeźwości motocyklisty.

73-letni pieszy – mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zmarł. Ranny 39-letni motocyklista – mieszkaniec powiatu wrocławskiego trafił do szpitala.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności. Piesi również powinni stosować regułę ograniczonego zaufania. Na przejściu dla pieszych człowiek jest bezpieczny do chwili, gdy nie dochodzi do kolizji z rozpędzonym czy nawet hamującym pojazdem. W starciu z maszyną człowiek jest na przegranej pozycji…

Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz