KULTURA

Tak to widzę

0

I tak ty wiesz, że masz to gdzieś, więc nie blokuj nas. Mówiłeś, że pierwszy raz malujesz, ale skąd ten obraz? Widzę kształty, które rozpoznaję. Czy to nie sąsiadka z dołu? Nie odpowiadasz, patrzysz wprost w moje oczy. Czy ja nie mówię po twojemu? Znajomi mi mówili, że ty, ty, ty jesteś smokiem, który błyszczy i spala w proch szukających miłości. Młoda i naiwna, mmm. Młoda i naiwna. Z małego miasta ty mnie w tłum przyciągnąłeś, żeby wypełnić swój czas. Gdy mnie nie ma, to na afterze u ciebie są dwie laski na zapas.  Chyba im młodsza, tym się lepiej steruje. Jestem jak system telefonowy – a ty piękny, popularny, wiesz, że nic ci nie szkodzi, bo mówisz, że jesteś zagubiony. Znajomi mi mówili, że ty, ty, ty jesteś smokiem, który błyszczy i spala w proch szukających miłości. Znajomi mi mówili, że ty, ty, ty jesteś smokiem, który błyszczy i spala w proch szukających miłości. Najmocniej boli mnie, że zostawiając ciebie nie poczujesz nic. Weź ten sztuczny uśmiech i zachowaj go, bo nie uciekniesz przed sobą. Znajomi mi mówili, że ty, ty, ty jesteś smokiem, który błyszczy i spala w proch szukających miłości. Młoda i naiwna, mmm. Młoda i naiwna.

Kasia Sawczuk próbowała swoich sił na scenie jeszcze jako 8-letnie dziecko, występując w programie Od przedszkola do Opola. Mając 12 lat pojawiła się w Mam talent! Gdy wzięła udział w czwartej edycji The Voice of Poland, zajmując drugie miejsce miała 21 lat. Ma jeden z najciekawszych młodych głosów w Polsce. Znana jest najbardziej jako „Dziewczyna z granatem” z megaserialu „Czas honoru”, w którym też zagrała jedną z ról epizodycznych. Zajmuje się aktorstwem nadal i możemy oglądać ją w wielu polskich serialach.

Niespełna tydzień temu Kasia Sawczuk pokazała premierowo piosenkę i teledysk „Tak to widzę”. Miłość, słodycze, klimat retro, błyskotliwy tekst i wkręcająca się elektroniczna melodia – tak można streścić wrażenia z tego wykonania. Muzykę Kasia Sawczuk napisała z braćmi Rosińskimi (Mattia i Elie na co dzień są znani jako BeMy), tekst to wspólne dzieło Kasi i Mattii. „Młoda i naiwna” wyśpiewuje Kasia kilkukrotnie w singlu.

Brzmi znajomo? Chyba każdy z nas był kiedyś w takiej sytuacji, że mimo jasnych sygnałów (od dawna i z każdej strony) cierpiał na miłosną ślepotę, która pozwalała przejrzeć na oczy dopiero w ostatniej chwili. Ale zemsta jest słodka i z dziewczynami lepiej nie zadzierać zdaje się przekonywać wokalistka. Poza tekstem, z którym można się utożsamiać i który wpada w ucho, to po prostu kawałek dobrego popu zwiastującego coraz bliższe letnie wakacje.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz