Takich połowów jak podczas Nocnych Powiatowych Zawodów Gruntowych nie pamiętają nawet najstarsi wędkarze. W przeciągu 14 godzin łowienia z wody wyciągnięto ponad 430 kg ryb, a najlepszy zawodnik złowił ich w sumie 75 kg.

To niesamowite wyniki i z pewnością nie zdarzą się zbyt szybko. W zawodach wystartowało 66 zawodników i zawodniczek z kół PZW: Ząbkowice Śląskie, Bardo, Ziębice, Kamieniec Ząbkowicki, Łagiewniki, Niemcza, Dzierżoniów, Dobroczyn i Bielawa.

Zawody pod honorowym patronatem przewodniczącego Rady Powiatu Ząbkowickiego Dariusza Marcinkowa rozpoczęły się punktualnie o godzinie 18:00. W związku z wysokimi temperaturami organizatorzy, czyli Koło PZW Ząbkowice Śląskie, wyłączyli z ryb łowionych okonia oraz ukleję, ryby, które mogłyby mieć problem z przeżyciem. Te jak zostały złowione nie podlegały klasyfikacji i od razu zwracano im wolność. Podobna sytuacja miała miejsce z sandaczem, który po złowieniu został natychmiast zważony i wracał do wody.

Po kilkunastu godzinach wędkarskich zmagań okazało się, że wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania startujących. Pierwsze miejsce zajął Marcin Twororzyński, który złowił 75,290 kg ryb. W zdecydowanej większości były to sporych rozmiarów leszcze. Drugie miejsce zajął Mariusz Bott (36,950 kg), a trzecie Patryk Strzelec (25,570 kg).

O wielkości połowów niech świadczy fakt, iż 21 osoba premiowana nagrodami miała na koncie prawie 10 kg ryb!

Zarząd Koła PZW w Ząbkowicach Śląskich składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji Powiatowych Nocnych Zawodów Wędkarskich. Szczególne podziękowania się kierowane do:

  • Zarządu Zlewni Nysy Kłodzkiej PGW Wody Polskie za udostępnienie zbiornika
  • Kołom PZW w Powiecie Ząbkowickim (Kamieniec Ząbkowicki, Bardo, Ziębice) za sfinansowanie niektórych nagród
  • Dariuszowi Marcinkowowi (Rada Powiatu Ząbkowickiego) za zakup nagród dla najlepszych drużyn
  • Marcinowi Orzeszkowi (gmina Ząbkowice Śląskie) za wsparcie organizacji wszystkich zawodów koła
  • Monice Wielichowskiej (posłanka na Sejm RP) za prezenty dla pań startujących w zawodach

Kolejne zawody już pod koniec lipca. Tym razem zawodnicy i zawodniczki będą na zbiorniku Kozielno rywalizowali w zawodach spinningowych o tytuł mistrza Koła PZW Ząbkowice Śląskie. Zachęcamy do udziału.

Komentarze

Zostaw swój komentarz