0

Ewakuacja pracowników oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich to główny element ćwiczeń powiatowych pod kryptonimem „Senior 2019”.

W miniony poniedziałek (18 listopada 2019 r.) strażacy, policjanci, ratownicy medyczni oraz reprezentanci pozostałych podmiotów wspierających i koordynujących działania ratownicze, wypracowywali praktyczne rozwiązania działań w sytuacjach zagrożenia. Dzięki takim ćwiczeniom i współpracy służb, wzrasta poziom bezpieczeństwa w powiecie ząbkowickim.

Ćwiczenia odbyły się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich. Były one – niejako przy okazji – sprawdzianem funkcjonowania procedur ratowniczych w oddawanym do użytku nowym obiekcie. Przypomnijmy, że w ramach projektu dotowanego środkami unijnymi przebudowano gruntownie cały budynek wraz z termomodernizacją, który od lat nie był używany. Dzięki temu powstało 16 miejsc pobytowych w komfortowych pokojach dwuosobowych. W budynku ma powstać dom dla osób przewlekle psychicznie chorych z całodobową opieką.

Komentarze

Zostaw swój komentarz