Grudzień to miesiąc, w którym spełniane są marzenia najmłodszych. Dobrze, gdy dzieci od najwcześniejszych lat rozumieją, że tę świąteczną radość mogą też nieść same, że dawanie prezentów daje tyle samo radości, co ich otrzymywanie. 17 grudnia 2018 r. uczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach pojechali do Domu Seniora w Tomicach, aby wręczyć drobne upominki pensjonariuszom domu opieki i zaśpiewać świąteczne piosenki.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w swoim programie profilaktyczno-wychowawczym zaplanowała sporo działań mających na celu uwrażliwienie swoich uczniów na potrzeby innych ludzi, zwłaszcza tych słabszych, biednych, wykluczonych i chorych. Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klas I-III samodzielnie przygotowali piękne kartki ze świątecznymi życzeniami. Wykonali ozdobne figurki aniołków i Mikołajów, ozdobili szklane bombki.

Dzieci zostały bardzo serdecznie przyjęte przez seniorów i pracowników placówki. Czekał tam na nich uśmiech i smaczny poczęstunek. Występ był bardzo udany, a wręczone upominki bardzo ucieszyły obdarowanych. Jesteśmy pewni, że to nie były ostatnie odwiedzimy w Domu Seniora w Tomicach.

Komentarze

Zostaw swój komentarz