KULTURA

Świat bez nas

0

Mamy marzenia, a każdy w życiu chciałby do czegoś dojść. problem jest wtedy, gdy lecisz po bandzie i nie potrafisz powiedzieć sobie dość. pieniądz ma pomóc w dojściu do celu. Nie jest sam w sobie celem –zrozum to! Spójrz ku niebu, bo tracisz wzrok. Zatrzymaj się na chwilę. Stop! Wielu goni po więcej tak, jakby to miało gwarantować szczęście, coraz prędzej po resztki, które sadzący zostawili nam miłosiernie. Żyjesz w dużym mieście jak w dużym getcie. Nie widzisz krat, no bo widzieć ich nie chcesz. I powiem ci jeszcze, że żyjesz w Matrixie nawet kiedy odpoczywasz, tak naprawdę biegniesz. Patrzymy ciągle na siebie. W tej ciągłej pogoni staliśmy się chorzy. Nie trzeba tu lekarza do stawiania diagnozy. To proste – konsumpcjonizm. Tak wielu z nas zrobi dosłownie wszystko, żeby tu błysnąć, żeby coś zdobyć. Nie ma skrupułów, liczy się tylko zysk. Brat brata, dla kasy, utopi w łyżce wody. Kto tu czuje coś? Brak empatii, samotność w tumie, życie w pełnej izolacji, świat wirtualny, na oczach klapki. Ludzi są opętani – takie są fakty! Tu się liczy tylko mamona. Nie liczą się czyny, tylko puste słowa. Jak tak dalej pójdzie to będzie po nas. Ten świat będzie musiał powstać bez nas od nowa. Tu się liczy tylko mamona, nie liczą się czyny, tylko puste słowa. Jak tak dalej pójdzie to będzie po nas. Ten świat będzie musiał powstać bez nas od nowa.

Kim jest Basti? Zbigniew Woźniak, znany słuchaczom pod nickiem „Basti”, to łódzki raper. Od 2001 r. obecny na polskiej scenie hiphopowej. W 2002 r. własnym sumptem wydał płytę „BASTIon”. W swoich kawałkach porusza najróżniejszą tematykę, jednak w ostatnim czasie w dużej mierze skupił się na treściach związanych z Polską, patriotyzmem czy polityką. Jest rok 2011 – w talent show Polsatu „Must be the music” występuje mało znane hiphopowe trio. Wśród wykonawców – łodzianin Zbigniew „Basti” Woźniak. Po niekonwencjonalnym wykonaniu utworu „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka pada werdykt: 3 x TAK. Trio przechodzi do półfinału. Basti idealnie trafia w ucho słuchacza związanego z prawą narodową stroną sceny politycznej. Frazy: my mamy naszą flagę, nasze godło, jesteśmy Polakami, mamy swoją polską godność – trafiają idealnie w serca polskich patriotów i zdecydowanie podsycają narodową dumę wielu młodych Polaków. W 2014 r. ukazała się płyta Bastiego „Mowa Nienawiści” o tematyce niepoprawnej politycznie. Płytę wydały kwartalnik „Magna Polonia”, który specjalizuje się w tego typu produkcjach oraz firma ProPatriae, która zajmuje się produkcją odzieży patriotycznej. „Mowa nienawiści” to bardzo dojrzała ocena polskiej rzeczywistości i sytuacji każdego z nas. Bardzo dobre, trafne teksty i rewelacyjne podkłady muzyczne wykonane przez Nestora składają się na fenomenalny materiał, który z pewnością trafi i zmusi do refleksji każdego polskiego patriotę. „Świat bez nas” ma w tle polskie uwarunkowania społeczne, ale treścią wykracza poza ramy patriotyzmu i jest wołaniem do ludzkiej duszy.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz