Komisja dwustronna Niemcy – Polska Rotary Wratislavia pod patronatem honorowym prezydenta Wrocławia przyznała wyróżnienie druhowi Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Budzów Łukaszowi Sikorskiemu za realizację projektów na rzecz poprawy relacji polsko-niemieckich, w tym inicjatywę i zaangażowanie w rozwój współpracy polskich i niemieckich strażaków.

Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystej gali we wrocławskim Ratuszu. Polsko-niemiecka nagroda i wyróżnienie Rotary Wratislavia fundowane jest przez Karla-Wolfganga Eschenburga z Bad Schwartau w Niemczech. Nagroda przyznawana jest co dwa lata, po raz pierwszy przyznana w 2017 r.

Laureatów nagród i wyróżnień Niemiecko-Polskiej Nagrody Rotary Wratislavia wybiera spośród zgłoszonych kandydatów kuratorium. W skład kuratorium wchodzą przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego, Karl-Wolfgang Eschenburg (Rotary Club Lübeck-Burgtor, Fundator), Prezydent Rotary Club Wrocław, Richard Pyritz (Rotary Club Ratzeburg-Alte Salzstraße, przedstawiciel Komisji Dwustronnej Niemcy – Polska; Nicola Remig; Krzysztof Ruchniewicz; Krzysztof Wronecki (Rotary Club Wrocław).

Rotary jest światową organizacją humanitarną z ponad 1,2 miliona członkami zrzeszonymi w 34.500 klubach w ponad 200 krajach i regionach geograficznych. Członkowie Rotary to mężczyźni i kobiety o różnorodnych zawodach, których łączy wspólny cel uczynienia świata lepszym przez służbę humanitarną.

Poprzez: OSP Budzów

Komentarze

Zostaw swój komentarz