0

To jest książka bardzo osobista. Oddaje klimat czasu, jaki opisuje i odzwierciedla zdarzenia, do jakich nawiązuje jej treść.

„Społem – Sztaba – Srebrna Góra” to książka, która powstała nakładem sił kilku zdeterminowanych osób, w tym samego wymienionego w tytule Henryka Sztaby. Jest nie tylko swoistą biografią wieloletniego dyrektora ZPiUT „Społem” – człowieka, który odcisnął silne piętno w funkcjonowaniu firmy, jak i miasteczka, ale przede wszystkim analizą funkcjonowania małego srebrnogórskiego przedsiębiorstwa w czasach PRL-u. Do tej pory słynne i rozpoznawane jest w całym kraju krzesło siatkowe Sztaby, które uchodzi współcześnie za ikonę polskiego dizajnu.

Spotkanie autorskie z twórcami książki pt. „Społem – Sztaba – Srebrna Góra”, w tym z samym Henrykiem Sztabą odbędzie się w sobotę 19 stycznia 2019 r. o godz. 17:00 w SPA „Aniołek”, w Srebrnej Górze. Szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stoszowice, a w szczególności byłych pracowników Zakładu Produkcji i Usług Technicznych „Społem” w Srebrnej Górze. Podczas spotkania będzie można zostać posiadaczem jednego z unikatowych egzemplarzy tej propozycji książkowej.

Komentarze

Zostaw swój komentarz