KULTURA

Śnie

0

W moim śnie nocami gdzieś wymykasz się bez słowa. I wiem, że ja zawiniłam też. Sama nie wiem co w tym jest, na co czekam, czego chcę. Gaśniesz we mnie z każdym dniem. Jestem Twoja coraz mniej. To nic. Za nami tyle gorszych dni. To nic. To może tylko jeden z nich. Mój śnie, my chyba nie kochamy się na dobre i złe. A tu tylko tak ma sens. Znów przybyło parę lat. Coraz częściej wątpię w nas. Nie potrafię sama spać. Ty też jakoś sobie radź. Nie byłeś zbyt odważny Nie chciałeś o mnie walczyć. Marzenie nie wystarczy. Jestem z nim. To nic. Za nami tyle gorszych dni. To nic. To może tylko jeden z nich.

Kaśka Sochacka to drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem. Pochodzi z południa Polski. Jak większość dziewcząt urodzonych w latach 90. śpiewa od dziecka. Pisze teksty, komponuje dla siebie i innych muzyków. Brzmienia jakie tworzy to alternatywny pop z domieszkami folku i rocka. Niektórzy mówią, że Kaśka Sochacka jest „damskim wcieleniem Korteza”. W jakich okolicznościach poznała się z tym artystą? „Było to dawno temu, bo jeszcze za czasów naszego udziału w talent-show. Zanim Kortez stał się Kortezem, mieliśmy okazję poznać się na pewnym balkonie i chwilę pogadać. Później jego kariera ruszyła z kopyta. Zawsze bardzo mocno trzymałam za niego kciuki i bardzo dobrze mu życzyłam. To fajna historia, że dzisiaj też mamy coś ze sobą wspólnego” – słyszymy od Kaśki Sochackiej. Teledysk do piosenki „Śnie” został zrealizowany według scenariusza i pomysłu Agaty Trafalskiej. W rolę pary młodej wcielili się Doriana Agacińska i Ryszard Starosta, natomiast na scenie można zobaczyć stworzony specjalnie na te okazję zespół w składzie Kaśka Sochacka, Paweł Harańczyk, Piotr Madej, Olek Świerkot oraz Rafał Zając. Obraz zarejestrowano w jednej z krakowskich restauracji. Poprzedni, tytułowy singiel „Wiśnia” przez cztery ostatnie tygodnie utrzymywał się na pierwszym miejscu LP3. Oba utwory, Kaśka wraz z Kortezem i jego zespołem wykonywała gościnnie na zakończonej trasie koncertowej „Kortez – Przedpremierowo”. W tym samym składzie wykonała je także podczas Offensywy de Luxe, gdzie została laureatką „Szczoty” jako Nadzieja Muzyczna 2020 Roku.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz