KULTURA

Słucham cię w radiu co tydzień

0

Kiedy jest mi źle, zawsze ta sama myśl. W głowie pojawia się starej historii bieg. Lubię wnikać w nią, słyszę swój własny śmiech. Czuję na skórze dreszcz – wszystko dziś o mnie wiesz. Było minęło, to nic, niewidzialna wciąż łączy nas nić. Słucham Cię w radiu co tydzień. Szukam ukrytych w eterze wiadomości. To nasz tajny szyfr. Jadąc przed siebie bez celu zawsze docieram do miejsca, w którym kiedyś było dobrze mi. Wodzę palcem znów po jednej z naszych map. Rozrysowany plan, mieliśmy zdobyć świat. Zapętlona myśl, co, jeśli to nie my? Zbyt idealny stan, w pamięci nadal trwa. Było minęło, to nic. Tamta iskra wciąż będzie się tlić. Słucham Cię w radiu co tydzień. Szukam ukrytych w eterze wiadomości. To nasz tajny szyfr. Jadąc przed siebie bez celu zawsze docieram do miejsca, w którym kiedyś było dobrze mi. Jeden ruch, a będę gotowa. Jeden znak, a skoczę bez słowa w ten ogień, moment bez dna. Jeszcze się tli. Jedna myśl już nigdy nie minie. Jedna część mnie będzie już zawsze próbować cofnąć ten czas. Jeszcze się tli.

Anię Karwan trudno nazywać debiutantką, bo jako wokalistka na scenie jest od kilkunastu lat. Jednak dopiero rok temu wydała swoją pierwszą płytę. Wszystko wskazuje na to, że warto było na Anię poczekać, bo album jeszcze przed oficjalną premierą znalazł się w pierwszej „15” bestsellerów Empiku. Znana Czytelnikom naszego portalu Ania Karwan tak określiła tę płytę: „Śpiewam od 18 lat. Moje artystyczne „ja” właśnie zdało egzamin dojrzałości. Gdybym podarowała Wam tę płytę wcześniej, nie znaleźlibyście mnie na niej. Dzisiaj wiem, że warto było czekać na to, żeby dowiedzieć się kim jestem”. To wiele wyjaśnia i ujawnia skromność piosenkarki. Ania Karwan szerszej publiczności znana jest z VII edycji programu „The Voice Of Poland” z 2016 roku, w którym dotarła do finału i została okrzyknięta wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Podczas „przesłuchań w ciemno” brawurowo wykonała utwór „Purple Rain” z repertuaru Prince’a, odwracając wszystkie cztery jurorskie fotele. Występ Ani powoduje ciarki przy każdym odsłuchu na YouTube, nic więc dziwnego, że został dostrzeżony również na świecie znajdując wysokie miejsce w prestiżowym, międzynarodowym zestawieniu Top Ten Global Voice 2016.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz